emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
Herkeze iyi forumlar
14 mart 2019 da kaporasini verdiğim 1.6 corolla vision bu hafta teslim aldım.Araci almadan önce çok araştırma fırsatım olmadı çoğu bayide yoktu.Fiyatlarin artacağı söylendi ve istediğim renk aracı bulmak zor olacağını düşünerek henüz üretim de önceden sipariş geçilmiş fakat kaporası verilmemiş aracı aldım.

Araç sigorta hariç anahtar teslim 100.000 TL aldım.Kendi şirketim olduğu için vergi ve amortismandan ortalama 22.000 TL düşüyor yani araç bana 78.000 TL gelmiş oldu.

Megane 96.000 kusur fiyat veriyorlardı donanım olarak corolla çok altında ( kolçak yok ,far sensörü, arka havalandırma yok vs donanım olarak eksikleri var )
opel astra 92.000 tl kusur fiyat veriyorlardi kasa çok eski ( aynı şekilde donanım eksikleri var )

ilk basta 2 el 1.33 corolla bakıyordum fakat temizlerine 75.000 istediklerini görünce üzerine biraz koyup yeni corollayi tercih ettim

Niye Corolla ?
Diğer aracımız rapid de arkada hoparlör yok , 5 ileri ve arkada havalandırma yok.Uzun yolda 5 ileri olduğu için 120 gibi hızlarda ses rahatsız etmiyor değil birde arkada insan varsa klima açıyorsun öndeki çok serinliyor arka aynı müzik açıyorsun arkaya ses gitmediği için daha çok ses açıyorsun bu sefer önde çok ses oluyor.

Corolla da 6 hapörler var bunun dışında arkada havalandırma var.Klimayı en düşük kademede bile çalıştırsan arkadakine de ciddi anlamda gidiyor uzun yolda bu dertlerden kurtulacağız.
Bunların dışında 6 ileri olması 120 gibi hızlarda kendini gösteriyor rahatlıkla gidiyorsun

Hacim: Araç içi ve bagaj bana yeterli geldi.Diğer aracımız rapid göre içi biraz dar gözüküyor karşılaştırdığımda corolla kapı içleri ve koltuklar çok kalın rapid de oldukça ince fakat corolla içi bana göre yeterli gözüküyor.

Yalıtım : Oldukça beğendim diğer rapid aracıma göre.Aynı güzergahta kullandım bariz daha sessiz bir araç.6 ileri vites ile yüksek hızlarda sükünet ile gidebiliyoruz.
Arka koltuklarda durum daha başka öne göre bariz daha fazla yol sesi geliyor arkada
arka bağımsız süspansiyonlar çok hoşuma gitti sağ arka lastik çukura girince sol taraf hissetmiyor.Taşlı yollardaki ses yalıtımı da oldukça hoşuma gitti taşlı yolda gitmiyormuş gibi hisseddiriyor

Malzeme Kalitesi: Aracın malzeme kalitesi oldukça iyi.Ön göğüz yumuşak deri ile kaplanmış taki direksiyon ve vitese dokunana kadar rapid de bile deri direksiyon vardı çok büyük eksiklik hiç hoşlanmadım direksiyonun plastik olmasından

Motor: Tekstilkent - kocamustafapaşa arası 12 km ortalama rapid ile 6.5 lt yakmakta corolla ile 7.3 lt civarı gidebildim

1.6 atmosterik motor benim eski 1.6 laguna gibi değil güç hissediyorsun açıkcası 1.6 motora çok sallayan biri olarak şuan gidişinden memnunum.Yakıtını göreceğiz.Ayırca motor dışarıya ses verse de kesinlikle içeride huzurlu bir ortam var

Araçta olumsuz gördüğüm yerler.
-Jant olmamış ufak gözüküyor çok.
-Kadranların olduğu ekran da sadece araç bilgileri var oysaki rapid de müzik listesi vs vardı.
-Direksiyon üzerindeki tuşlar rapid göre kullanışsız ve ucuz gözüküyor.
-Orta ekran çok dandik geldi rapid de bile dokunmatik renkli ekran var baz donanımda.
-Direksiyon ve vites deri değil
-Arka kapılar ufak geldi inip binerken araç sahipleri dikkat eder ama yabancılar %90 kapıya bol bol ayaklarını sürter önde böyle bir sıkıntı gözlemlemedim

---

Donanım Listesi
- Arka havalandırma kanalları (Istedigim bir donanimdi)
- 6 hapörler ( istediğim bir donanımdı rapid de yok özlemini çekiyoruz :) )
- Ön ve arka kolçak
- Yükseklik ve derinlik ayarli direksiyon simidi
- Elektrikli ön ve arka camlar (tümü tek dokunus)
- Hız sabitleme
- Bluetooth
- 7 hava yastığı
- Refakatçi aydınlatma (Follow-me-home)
- Far sensörü
- arka bağımsız süspansiyonlar
- Arka park sensörü ( 450 TL KDV dahil araci teslim alınmadan takıldı )

Sigorta: 1240 TL(22 vergiden düşüyor )
Kasko : 1800 TL (%22 vergiden düşüyor )
MTV : 1649 TL Yıllık

Herkese Kazasız belasız sürüşler
IMG_20190401_173721.jpg IMG_20190401_191937.jpg IMG_20190401_192232.jpg IMG_20190401_192912.jpg IMG_20190401_193240.jpg IMG_20190401_193253.jpg IMG_20190401_193403.jpg IMG_20190401_193422.jpg IMG_20190401_193454.jpg IMG_20190401_193505.jpg

04111081108731875332.jpeg

18218554804147340857.jpg

87655171869507926224.jpg

98382219988040316366.jpg

36094608915409677250.jpg

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Gözlerim hala dijital saatini arıyor.:oops::) Güle güle kullanın. Vision donanım paketi bildiğim kadarıyla giriş seviyesi. Böyle düşününce deri olmayan direksiyon ve kapaklı jantlara hayıflanmak yerine dijital klima, bluetooth, cruisecontrol, far sensörü gibi donanımlara sevinmek gerek diye düşünüyorum. :)

Valla ben de çok beğeniyorum bu yeni Corolla'yı.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Burnuma yeni kokusu geldi. Kazasız sürüşler dilerim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız binin inşallah. Çiçek gibi araba, ilk kez bir Corolla'ya sıfır km satın almayı isteyecek kadar yükseliyorum o kadar güzel olmuş yani. :)

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Hayırlı olsun. Kazasız belasız eskitin inşallah. Bu arada bence güncel C segmentindeki en mantıklı sedanı almışsınız.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Gözlerim hala dijital saatini arıyor.:oops::) Güle güle kullanın. Vision donanım paketi bildiğim kadarıyla giriş seviyesi. Böyle düşününce deri olmayan direksiyon ve kapaklı jantlara hayıflanmak yerine dijital klima, bluetooth, cruisecontrol, far sensörü gibi donanımlara sevinmek gerek diye düşünüyorum. :)

Abi bildiğim kadarıyla en boşunda bile deri kaplı konsol var, buna da sevinirdim ben :)

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.
Bu renk Corolla'ya yakışıyor bence.
Teşekkürler.Aynı şekilde renk benim de çok hoşuma gittiği için acele etmememe sebep oldu

Hayirli olsun. Kazasiz, belasiz iyi gunlerde kullanin. Bu ayrica bir uye tarafindan yazilmis forumdaki ilk yeni Corolla tecrubesi :)
Teşekkürler :)

Haklısınız donanım olarak yeterli eski aracımda deri direksiyon olunca biraz yadırgadım ama insan alışıyor.
Yol bilgisayarı zayıf biraz diğer aracımda yakıt aldıktan sonra , çalıştıktan sonra ve uzun süreli tüketimleri ortalama hız vs herşeyi ile görürken corollada bu yok

Güle güle kullanın :)
Teşekkürler.

Burnuma yeni kokusu geldi. Kazasız sürüşler dilerim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler.

Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız binin inşallah. Çiçek gibi araba, ilk kez bir Corolla'ya sıfır km satın almayı isteyecek kadar yükseliyorum o kadar güzel olmuş yani. :)
Teşekkürler.Tasarım olarak önceki nesillerine göre çok farklı

Hayırlı olsun. Kazasız belasız eskitin inşallah. Bu arada bence güncel C segmentindeki en mantıklı sedanı almışsınız.
Teşekkürler.Baz versiyon olmasına rağmen donanım hoşuma gitti tasarım da yeni olunca banada mantıklı geldiği için corollayı tercih ettim memnunuz :)
Abi bildiğim kadarıyla en boşunda bile deri kaplı konsol var, buna da sevinirdim ben :)
Haklısınız.Deri konsol baya farklı gösteriyor aracı
----
Bugün her zaman kullandığım rotadan ofise geldim eski 1.2 tsi rapid aracım aynı kullanım ile 7.2 lt civarı yakıyordu yeni corolla 8.5 lt yaktı gayet makul geldi bana yakıtı

56196645_10219294617742439_6578749098323607552_o.jpg

Devir bazlı tüketim

WhatsApp Image 2019-04-04 at 10.33.53.jpeg

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hayırlı olsun güle güle, kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah :)

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Hayırlı olsun güzel araç tercihi yalnız kadran daki tft ekran ortada olsa daha iyi olurdu:)

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda

E o özellikler varsa çoğu markanın orta donanımlısından daha dolu demek ki ... :eek:

MustafaR.

Asfalt Kurutucu
8 Şub 2019
24
28
645
İzmir
Marka
Toyota
Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah. Bu arada en boş donanım versiyonuna göre gayet dolu gözüküyır araç.

Birde sizden bir ricam olucak. Müsait olduğunuz bir zaman forumda şirket üzerine araç alımı nasıl olur? Sistem nasıl işliyor? Gibi soruları cevaplayan detaylı bir konu açarsanız çok sevinirim. Biraz araştırdım ama bulduklarım hep eski bilgilerdi. Siz aracı yeni aldığınız için doğruyu sizden duymak isterim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım