Yeni Honda civilerde Kronik Göcme sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Arkadaşlar,
Bir başka forumda bu konuya denk geldim. Yeni Honda almak isteyenler bu konuda dikkat etsinler. Resimlere bakınca ciddi bir durum gibi göründü.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/291883-yeni-kasa-honda-civic-araçlarda-çıkan-kronik-kaporta-göçmesi-sorunu/

Çok sinir bozucu bir durum.
Demek ki yeni çıkan arabayı almayalım, 1-2 yıl piyasada dursun görelim nedir ne değildir sonra alalım mantığı zaman zaman işe yarıyormuş. Aslında bu kasa ABD'de eskiden de vardı ama, beklemezdim Honda gibi bir markadan. Şunu gördükten sonra gidip ikinci el bu kasa Civic almam.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Çok sinir bozucu bir durum.
Demek ki yeni çıkan arabayı almayalım, 1-2 yıl piyasada dursun görelim nedir ne değildir sonra alalım mantığı zaman zaman işe yarıyormuş. Aslında bu kasa ABD'de eskiden de vardı ama, beklemezdim Honda gibi bir markadan. Şunu gördükten sonra gidip ikinci el bu kasa Civic almam.
Abd'de Abd üretimi diye biliyorum.Eğer burdaki civiclere aitse Kocaeli üretimi.Avrupa-Türkiye-Rusya'ya burdan gidiyor.Şase burkulması dicem de ehli değilim yorumdan öteye gitmez düşüncem

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
ilk posttaki fotoğraflar açılıyor mu sizde? Ben göremedim. paylaşan olur mu?
2017-07-31_0051.png

2017-07-31_0052.png
2017-07-31_0054.png
2017-07-31_0054.png

Fotoğraflardan birkaçı

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vallahi ben böyle bir şeyi kendi aracımda görsem ne yalan söyleyeyim fabrika hatası demezdim herhalde. Park halindeyken birisi gelip bu hale getirmiş derdim. İnsanın aklına hiç gelmiyor böyle bir üretim hatasının olabileceği.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Gerçekse çok vahim. Benim eski fd6'da da sol arka çıtada benzer bir göcük vardı, çok hafif şekilde. Hiç şase buğrulması olarak düşünmemiştim, yüksek ihtimalle taş falan gelmiştir diye düşünmüştüm. Belki de onda da aynı durum vardı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim bu sorundan sonraki en büyük soru işaretim; acaba bu kendiliğinden göçme mevzusu zaman içinde kasanın başka bölgelerinde de görülür mü ? Çünkü böyle bir durumu fabrikasyon hatasına sokmak çok zor. Hele ki km'ler 30-40-50 bin ya da yukarısı gibi rakamlara geldikten sonra oluşursa yetkili servis ' senin aracını göçertmişler kardeşim ' lafına başvuracaktır.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Çok ciddi üretim hatası var, o bölgelerde normalde profil kullanılır. Genleşme büzüşme dinamikleri iyi hesaplanamamış bence. Sıcak vs etkisi ile böyle bir durum ortaya çıkmış olabilir. Direklerde böyle hata olan araç hakkında ciddi soru işareti olurdu kafamda. Kaza anında nasıl davranacak?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yandan alınan darbede tam olarak 1.dakikada arka tarafta aynı bölge bir anda içeri göçüyor. Tıpkı hatalı üretim otomobillerde olduğu gibi bir göçük oluşuyor. Ama aynı durum Elentra'da da oluşuyor kaza anında. Başka otomobillerde ise darbenin alınmasıyla birlikte aynı etki arka çamurluğun üst kısmında gözükebilirken, bazı otomobillerde ise hiç bir şey olmuyor. Anladığım kadarıyla her otomobil farklı tepkiler verebiliyor. Ama yinede bu göçük mevzunun yapılabilecek potansiyel bir kazada sonuca etkisi yok gibi gözüküyor.

1.00 civic.

1.04 elantra

1.01 Volvo s60 ( bunda da herhangi bir göçük ya da burulma oluşmuyor )

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Montajla ilgili bir sıkıntı var diyor o sayfadakiler. Kaynak yerine yapıştırma kullanıldığı için o bölgede vakum etkisi yaratmış demişler ama yapıştırma dediğin şey nasıl vakum etkisi yaratacak ben anlamadım. Negatif basınç var zaar :D

Bence de şasiyle alakalı değil, montajla alakalıdır ama nedenini bilemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım