KAPALI Yeni takılan amortisörlerin arabayı fazladan yükseltmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erdemarslan

Senkromeççi
27 Eyl 2018
2
2
95
Arkadaşlar merhaba,

2008 model BMW E60 520d araç sahibiyim. Aracımı 3 ay önce sağ ön amortisörünün patlak olduğunu bilerek takas yoluyla satın aldım. Değiştirmek için ancak fırsatım oldu ve tavsiyelere uyarak dengelemek amacıyla yalnızca sağ önü değil sağ-sol ön amortisörleri Meyle marka Alman menşeili amortisörler ile yeniledim. Yenilediğime de değdi gerçekten. Fakat aracı servisinden çıkardıktan sonra fark ettim ki, arabanın ön kısmı eskisinden 2-3 parmak yukarıda duruyor. Aracım şahlanmış vaziyette, BMW 520d "Stepway" oldu.

Ön kısmı biraz daha alçaltabilecek şekilde yapabileceklerim neler olabilir? Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı almak isterim. Herkese iyi forumlar!

916ecb6b-f4ac-46ae-ae09-da4e29688b44.jpg abe490df-cea8-41c3-be9c-7a43594e4efb.jpg

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,427
4,970
kocaeli
Zamanla oturacaktır diye tahmin ediyorum fakat şu anki durumdan rahatsızsanız arkalarıda değiştirebilirsiniz aynısıyla .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkaları da değişirseniz eşitlenir. Fakat böyle bırakırsanız bir süre sonra ön amortisörler belli oranda kullanımdan dolayı zaten kendini daha aşağıya indirecektir. Aynı durum yay değişimlerinde de yaşanabiliyor. Zaman meselesi sadece.

erdemarslan

Senkromeççi
27 Eyl 2018
2
2
95
Arkaları da değişirseniz eşitlenir. Fakat böyle bırakırsanız bir süre sonra ön amortisörler belli oranda kullanımdan dolayı zaten kendini daha aşağıya indirecektir. Aynı durum yay değişimlerinde de yaşanabiliyor. Zaman meselesi sadece.

Valla hocam kur dalagalanmasindan once sadece şu iki ön amortisore takdirdigim fiyata 4 unu taktirabiliyordum, imkanim olmamisti. Arka ikiliyide sonraya planlıyorum artık, o zaman tekrar ilgilenecegiz gibi duruyor.

Biraz 'stepway' modunda kullanmaya devam edicez herhalde :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Valla hocam kur dalagalanmasindan once sadece şu iki ön amortisore takdirdigim fiyata 4 unu taktirabiliyordum, imkanim olmamisti. Arka ikiliyide sonraya planlıyorum artık, o zaman tekrar ilgilenecegiz gibi duruyor.

Biraz 'stepway' modunda kullanmaya devam edicez herhalde :)
Çok anormal bir durum varsa, daha doğrusu sizi rahatsız ediyorsa montajın yapıldığı yere götürüp tekrar bir baktırabilirsiniz. Hatta oraya güvenmezseniz başka bir yere de götürüp gösterebilirsiniz. Montajda ki hatadan dolayı yüksek kalması mevzusunun ihtimali çok yüksek değil ama içinizin rahat etmesi açısından yapılabilir.

Onun haricinde maalesef fiyatlar çok yükseldi. Ben de 75 bin bakımına gireceğim ve inanın fiyat almaya korkuyorum. 60 bin bakımı bile 1250 liraydı da 1000 liraya indirmiştim. Şimdi 1500 lira çekmeseler iyi. Anlayacağınız dediğiniz gibi fiyatlar cep yakıyor. Hayırlısı diyelim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım