atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Eğer benzinli motorda bağımsız var diğerlerinde (ki Toyota için sadece hibrid sanırım), büyük ihitmalle bataryanın kapladığı yerden dolayıdır.

Tamgazdebriyaj

Elit Apaçi
26 Şub 2017
62
44
970
Adamlar taksicileri yormamak icin fabrikasyon ruzgarlik koymuslar. Markanin kullanicisini tanimasi boyle bir sey iste
Hahaha aynen zaten turkiyede baska sekilde alici bulmasi zor anca taksilere satar bu gidisle bu araci zaten pek birseye benzetemedim yol tutuş konusunda 2015 jetta alırım çok daha iyi tutar 100.000 tl de cebimde kalır

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Gelince göreceğiz nasıl araçlar olmuş ama ben bu yeni Corollaların önden duruşunu beğenmedim, başka bir konuda daha yazmıştım. Yengeç kıskacı gibi.

Adamlar taksicileri yormamak icin fabrikasyon ruzgarlik koymuslar. Markanin kullanicisini tanimasi boyle bir sey iste
Rüzgarlık çoğu markada opsiyon olarak yer alıyor zaten, bayiden alınabiliyor. Fabrikasyon olarak hiç bir araba fabrikadan böyle çıkmaz.

Hahaha aynen zaten turkiyede baska sekilde alici bulmasi zor anca taksilere satar bu gidisle bu araci zaten pek birseye benzetemedim yol tutuş konusunda 2015 jetta alırım çok daha iyi tutar 100.000 tl de cebimde kalır
Komik. Eğer ironi değil gerçekse daha komik.

Son düzenleme:

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Arkası biraz astra k yı andrıyor gibi

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Biraz mizah eminim hayatinizi daha keyifli kilacaktir :)

Bu forumda kimin mizah yapmak istediğini kimin ciddi söylediğini anlayamadığımız çok zaman oldu. Sizi ve mizacınızı bilmediğimden ciddi yazdığınızı düşündüm. Gerçekten söylenemeyecek kadar tuhaf cümleler okuduk, karşımdaki kişilerin gerçekten yazmış olabileceğini düşünerek okuyorum.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Şahsen en önemlisi fiyat. Şimdi çıkıp beyaz iç trim ve koltuklar ile hafif dolu şık duran bir paket hadi turbo değil atmosferik olsun diyelim 130 derler ise görüşürüz derim yok 110.000 ise o zaman Eyvallah Güzel yapmışlar. Şimdi aracı duzeltip güzel bir hale getirip de şuanki Corolla yı 90 a satarken 130 dersen bir manası kalmaz. Mazda 3 ise fiyati bu kadar yüksek olmasa bu sınıfta tartışmasız şaheser

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Şahsen en önemlisi fiyat. Şimdi çıkıp beyaz iç trim ve koltuklar ile hafif dolu şık duran bir paket hadi turbo değil atmosferik olsun diyelim 130 derler ise görüşürüz derim yok 110.000 ise o zaman Eyvallah Güzel yapmışlar. Şimdi aracı duzeltip güzel bir hale getirip de şuanki Corolla yı 90 a satarken 130 dersen bir manası kalmaz. Mazda 3 ise fiyati bu kadar yüksek olmasa bu sınıfta tartışmasız şaheser
Vergisiz fiyatı mı :D o paralara güncel kurdan dolu clio alınamaz

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Vergisiz fiyatı mı :D o paralara güncel kurdan dolu clio alınamaz
Şuan 90.000e verebiliyorlar neden olmasın sonuçta turbo benzinli otomatik dolu paket demiyorum eski nesil atmosferik manuel orta paket 110 olmalı diyorum daha pahalı olur mu bence evet lakin anlatmak istediğimde zaten tam olarak o. Şuanki kasayı 90a verebiliyorken benden kalkıp yeni kasa diye 130 istersen bir manası kalmaz o paraya 2017 model Mondeo alınıyor 90a 2017 model Golf alınıyor. Zaten 0km fiyatları böyle yüksekten uçmaya devam ederse hiç satamamaya başlayacaklar acaba yeni focus filo hariç kaç sattı yada 2.elde 120 ye tertemiz 40.000 i geçmemiş mondeo lar varken kim sıfırına 180 verdi

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Şuan 90.000e verebiliyorlar neden olmasın sonuçta turbo benzinli otomatik dolu paket demiyorum eski nesil atmosferik manuel orta paket 110 olmalı diyorum daha pahalı olur mu bence evet lakin anlatmak istediğimde zaten tam olarak o. Şuanki kasayı 90a verebiliyorken benden kalkıp yeni kasa diye 130 istersen bir manası kalmaz o paraya 2017 model Mondeo alınıyor 90a 2017 model Golf alınıyor. Zaten 0km fiyatları böyle yüksekten uçmaya devam ederse hiç satamamaya başlayacaklar acaba yeni focus filo hariç kaç sattı yada 2.elde 120 ye tertemiz 40.000 i geçmemiş mondeo lar varken kim sıfırına 180 verdi

Eski nesil atmosferik diye bir şey yok. Güncelliyorlar motorlarını, bundan önce her kasada değişti motorların verimi, bunu görmedik daha ama bu da değişebilir. Şu an satılan life paket gibi bomboş bir araç yaparlarsa belki bir ihtimal o 110 bin lira civarında olur. Ama baz paket bile touch veya advance seviyesinde gelecekse 120-130 aşağısını beklememek gerekir.

0 km ile 2.el fiyatlarını karşılaştırmak zaten doğru değil. Öyle bakarsak en sonunda 0 km Sembol parasına bilmem kaç model Jaguar alınır der çıkarız işin içinden.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Ben ne dedim hocam güncel kur dedim o kampanyalı uyguna satılan araçlar ülkeye euro 4 iken giren araçlar. Yeni giren araçlar 6 ile girecek kampanya vs kurtarmaz yani. Ve evet satilamayacak ne sıfır ne ikinci el şu an olduğu gibi

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Eski nesil atmosferik diye bir şey yok. Güncelliyorlar motorlarını, bundan önce her kasada değişti motorların verimi, bunu görmedik daha ama bu da değişebilir. Şu an satılan life paket gibi bomboş bir araç yaparlarsa belki bir ihtimal o 110 bin lira civarında olur. Ama baz paket bile touch veya advance seviyesinde gelecekse 120-130 aşağısını beklememek gerekir.

0 km ile 2.el fiyatlarını karşılaştırmak zaten doğru değil. Öyle bakarsak en sonunda 0 km Sembol parasına bilmem kaç model Jaguar alınır der çıkarız işin içinden.
Tamam da ben ürüne olan bakış açımı söyledim 130 derse görüşürüz derim dedim satın alan olmaz ben de almam diyorum ki muhtemelen 130 olur diye de ekledim beni ilgilendiren bir sorun yok isterse 150 yazsınlar.
Atmosferik konusu ise her ne kadar güncellesede ürün maliyetleri ortada atmosferik motor çok daha uyguna mal ediliyor. Örneğin Hyundai Opel de atmosferik satıyor ve turbodan ortalama 25,000tl daha ucuza satıyor

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Ben ne dedim hocam güncel kur dedim o kampanyalı uyguna satılan araçlar ülkeye euro 4 iken giren araçlar. Yeni giren araçlar 6 ile girecek kampanya vs kurtarmaz yani. Ve evet satilamayacak ne sıfır ne ikinci el şu an olduğu gibi
4 değil 4.60 iken giren araçlar ki onlar 90 a değil 80e satıldılar onun üzerine araçların beklemesi önceden ödenen paranın sermaye kaybı vb ile nedenler ile zamanla arttırarak ÖTV indirimine rağmen 90 a satmaya devam ediyorlar. 80.000tl /4.60 çarpı 5.90 yaparsanız 100 yapar ve üstüne bir tık dolu paket olmasının maliyetini eklerseniz 110 yapar ki bende bunu hesaplayarak söyledim

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
4 değil 4.60 iken giren araçlar ki onlar 90 a değil 80e satıldılar onun üzerine araçların beklemesi önceden ödenen paranın sermaye kaybı vb ile nedenler ile zamanla arttırarak ÖTV indirimine rağmen 90 a satmaya devam ediyorlar. 80.000tl /4.60 çarpı 5.90 yaparsanız 100 yapar ve üstüne bir tık dolu paket olmasının maliyetini eklerseniz 110 yapar ki bende bunu hesaplayarak söyledim
Sedan için dediğiniz geçerli olabilir. Aurisleri o fiyatlara vermiyorlar. Ellerindeki eski araçları bitirene kadarda getirmeyeceklerdir. O fiyatlara zor hocam. 1.33 life donanımları tartışmanın dışında tutuyorum

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Sedan için dediğiniz geçerli olabilir. Aurisleri o fiyatlara vermiyorlar. Ellerindeki eski araçları bitirene kadarda getirmeyeceklerdir. O fiyatlara zor hocam. 1.33 life donanımları tartışmanın dışında tutuyorum
Zaten yazdığım gibi ben de muhtemelen 130 yazacaklar diye tahmin ediyorum. Ölü doğar sonu Mazda gibi olabilir zira 2.el piyasası uygunluğuna rağmen bitik 0 yaşayamaz filo satışına devam ederler

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,204
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Zaten yazdığım gibi ben de muhtemelen 130 yazacaklar diye tahmin ediyorum. Ölü doğar sonu Mazda gibi olabilir zira 2.el piyasası uygunluğuna rağmen bitik 0 yaşayamaz filo satışına devam ederler
İzninizle bunu imzama taşımak istiyorum bu 2019 ilk yarı satış adetleri açıklandığında piyasaya hakimiyetiniz mi yoksa gerçekten subjektif bakış açınızla mı yazdığınız belli olur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım