Yeni Type-R 150+ C yağ sıcaklığı

Dakika 9 dan sonrasını izleyebilirsiniz. Stock arabaya göre sıcaklıklar çok fazla. Yeni Type-R güzel ama belli ki fazla ısınıyor. 150 den sonrasını göstermiyor ve koruma moduna aldı kendini.

Bu testde de çok sıkıştırmadan 130+ dereceleri gördü.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,040
3
4,935
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Hangi yağ kullanıldı acaba o önemli,problemi tamamen yağ ile çözmek mümkün olmasa da iyi yağ kullanmanın epey etkisi olur diye düşünüyorum.Yağ sıcaklığında 130 derecelere kadar aslında normal kabul edilir ancak daha sonrası artık motor için fazla.Bence günlük kullanımda 110’u geçmemesi gerekiyor.

Videoda motor suyu sıcaklığınında aşırı ısındığı görülüyor,120 dereceler hangi motor olursa olsun çok çok fazla değerler.Bence ya arabada bir sıkıntı var ya da sahibi sonradan bir kaç oynama yapmış,bu şekilde bu motorun ömrünün fazla uzun olacağını zannetmiyorum.Japonlar turbo motor yapmaya hala alışamamışlar gibi görünüyor :D

Son düzenleme:

mhmtsl

Mehmet ASLAN
Senkromeççi
10 Haz 2023
24
19
70
19
Trabzon
Marka
Renault
Hangi yağ kullanıldı acaba o önemli,problemi tamamen yağ ile çözmek mümkün olmasa da iyi yağ kullanmanın epey etkisi olur diye düşünüyorum.Yağ sıcaklığında 130 derecelere kadar aslında normal kabul edilir ancak daha sonrası artık motor için fazla.Bence günlük kullanımda 110’u geçmemesi gerekiyor.
Baltalamak için kötü bir yağ kullanmamışlardır diye düşünüyorum. Pist arabası diye üretiliyorsa Otopark videosundaki sıkıştırma ile 130 u geçmesi bence iyi değil.

Ki bence en önemlisi (benim için) pistlerin kralı nurburgring de bir turu tamamlayamıyorsa benim için kötüdür bu sonuç.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,040
3
4,935
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Baltalamak için kötü bir yağ kullanmamışlardır diye düşünüyorum. Pist arabası diye üretiliyorsa Otopark videosundaki sıkıştırma ile 130 u geçmesi bence iyi değil.

Ki bence en önemlisi (benim için) pistlerin kralı nurburgring de bir turu tamamlayamıyorsa benim için kötüdür bu sonuç.

Kesinlikle katılıyorum ve asla normal bir durum olduğunu düşünmüyorum,yine de hangi yağı kullandıklarını çok merak ettim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,864
26,223
5,720
Ankara
Marka
Skoda
bi önceki kasa için de bazı ısınma sorunlarından bahsediliyordu sanki, typer lar turbo olduğundan beri duyuyoruz böyle şeyler

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
FK8'de de yağ sıcaklığı sorunu vardı. Bu kasada da var. Yurt dışında bir çok fk8 sahibi soğutma tertibatına modifiye uygulasa da pek etkili olmadığı söyleniyordu. Type R'ların zayıf noktası bu. Ya ona göre kullanmak gerekiyor ya da yüksek km'leri görmeden sandık motor değişimi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım