Yönetimin dikkatine! Mesajlardaki imza ebadı hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
Sayın otopark yönetimi,
Kullanıcı deneyimi (UX) açısından nacizane bir öneride bulunmak istiyorum.

Mesajlarda üyelerin koyduğu imza ebatlarına bir sınırlama getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hem sayfanın yüklenme hızına olumlu etkisi olacaktır, hem de sayfadaki kalabalıklığı azaltacaktır.

Mesela adam 1 satır yazı yazmış ama imzasında 400x600 px image var. Aşırı yer kaplıyor. Bir webmaster olarak küçük bir tavsiyede bulunmak istedim. Referans olarak da donanımhaberin imza kurallarını almanızı öneriyorum. Selamlar :)

JustLikeOldTimes

Profesör
15 Eyl 2016
72
80
1,010
Mesela ben. :D
Dileyen kullanıcılara imzaları gösterme seçeneği getirilebilir.
Mobil sitede zaten gözükmüyor.
Site zaten yeterince hızlı akk dolmasına rağmen sayfanın yüklenmesi 1,5 saniyeyi geçmiyor.
DH gibi sitelerde 100x100 piksel imzada sınırlı kalmak sinirbozucu bir durum ama makul bir seviyede sınırlama getirilebilir.

Eyup B.

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
35
20
595
Ebatından çok boyutunun küçürülmesi daha makül olur. Zaten boyutu küçük olan bir imzaya ne kadar büyük gif koyulabilir ki üst mesaj da ki arkadaş gibi :)

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
hocam aynen dün bi fotoğraf koydum sayfanın yarısını kaplıyor ben rahatsız oldum. imza ayarlarında küçültme seçeneği de yok daha düşük piksel de bi görsel bulup çözdüm olayı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım