Yoütüb’de geçildik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
@sinan reyiz biraz uzun olacak ama okumanı isterim.
benim son aylarda gözlemlediğim birşey var ve bunun üzerine içerik geliştirilebilir.turbo araçların ciddi anlamda çoğalmasıyla chiptuning veya yazılım olayına giren ve girmek isteyip motor ömrü gibi konularda şüphesi olanlarla karşılaştım.kendince açıklamalar yapan var ama daha düzgün şekilde ne olduğunu anlatan içerik olabilir.yani yazılım yaptıran birinin aracı xx.xxx km sonra şu kondüsyondaymış,şu beygire çıkılmış ama karşılaştığı sorun-faydalar şunlarmış gibi içerik olabilir.şu yazılımdan sonra araç bu konuma gelmiş ama bu model araca yazılım yapmaya değmez yada tam tersine bu yazılım sayesinde güçten ziyade yakıta katkısı olmuş gibi yorumlamalar ile tadından yenmez.

birde şu seramik kaplama,cila vs yaptıranların ilerleyen zamanlardaki boya kalitesi ne durumda kalmış gibi içerikte olabilir.misal adam yaptırmış ama bakmamıştır ve daha beter olmuş gibi olabilir.
yani kısaca milletin araçlarına uyguladığı herhangi birşeyin eleştirilmesi güzel olabilir.mesela süspansiyon seviyesini ciddi oranda değiştiren kişide rot kolunun yerinden çıkmasını gördüm.sende diyebilirsinki bu işlem şunlara sebebiyet verebilir gibi güzel yönlendirici veya bilgilendirici içerik olabilir.bu sayede farklı firmalarda sponsorluğa açılır

Son düzenleme:

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Arkadaşlar Google sineğin yağını sıkıyor, denetleme mekanizmaları çok gelişti artık. İçerik kalitesi önemli, abone olmak iş değil ki. Abone sayısına odaklanıyorsanız hitap etmeniz gereken kitle belli zaten, Enes Batur bu işin en bariz örneği. Sinan canlı yayında söylemişti, biz araba sattırıyoruz diye. Otomobil yayıncılığında bence kriter budur. İnsanlar senin kanalına gelip bir otomobil ile alakalı fikir sahibi olup, satın almaya karar veriyorsa işini başarıyla yapıyorsun demektir.

"Gece kulübüne önce Tofaş'la, sonra Maserati'yle gittik" videosunun bence ne firmalara bir yararı var, ne sektöre, ne de son kullanıcıya. Ama Karsan Jest videosu direk satışa etki eder.

Tabi değişik içerikler gelebilir, gelmeli de. Keşke Tuğberk ayrılmamış olsaydı da, Ne Nedir köşesi de Otopark için üretilseydi. Bence çok özgün içerikler üretiyorlar, takip ediyorum sürekli.
tuğberk yorumuna yüzde yüz katılıyorum anladığım kadarıyla kurgu montajlarını da kendileri yapıyorlar ve kaliteli teknik içerik çıkarıyorlar. Böyle bir içeriğin otoparktan ayrılması kötü oldu. Şu an yine baktığımızda aslında otoparktan ayrılan insanların belli bir kitleyi yakaladığını görmekteyiz.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
@sinan abi benim nacizane görüşüm karsan ve mx5 testlerinde ki havanın devam etmesi. Özellikle karsan testinde panpalarınla olan muhabbet hem eğlenceli hem keyifliydi arkadaş kitlenizin ve mizahınızın kalitesi ve eğlencesi tartışılmaz her video da olmasa bile buna ayrı bir bölüm oluşturulabilir düşüncesindeyim

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Yahu biz buraya en baştaki gırgır şamata muhabbetiyle gelmiştik. Ama şimdi Sinan abinin muhabbet edeceği kimse yok ki testte tek başına adam. Firma olarak araba sattırması benim için çok önemli, sinan abi gibi araba anlatanda gösterende yok evet ama izleyici olarak ben her hafta araba almıyorum. Top gear dan fifth gear a döndü iş biraz. Anlatan adam çok iyi ama muhabbet yok (sinan abi videoyu tek çektiği için söylüyorum.). Karsan testi çok keyifliydi ticari alacağımdan değil muhabbetine izledim mesela. Benim aklımdaki konular bunun gibi şeyler.. panpalarla pov süperdi benim için. İsteyen testi izlesin isteyen gırgır şamatayla karışık testi izlesin gibi

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Bence Otopark.com youtuber kalıbına uymaktan ziyede youtube'da otomobil kültürünü temsil ediyor, yani şahinle teslayı kapıştırdık, porsche ile bara gittik tarzında içerikleri yakıştıramıyorum.

LG-K420 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Bence Otopark.com youtuber kalıbına uymaktan ziyede youtube'da otomobil kültürünü temsil ediyor, yani şahinle teslayı kapıştırdık, porsche ile bara gittik tarzında içerikleri yakıştıramıyorum.

LG-K420 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sinan abi şey yapabilir ama, oğuzhan uğurun da yaptığı gibi goygoy ve izlenme için ikici bir kanal açabilir veya mevcut bir kanalla anlaşabilir.

big6

Düz Yol Gazcısı
17 Ocak 2018
44
66
185
Forumda ilk mesajım, sanırım daha öncesinde kendimi tanıtmam lazımdı.
İTÜ söyleşisinden cümleler aktarıyorum.
"Ben kimseden test edelim diye araç yalvaramam, yalvarmam. Ancak insanlar bize otopark test etsin der, o zaman testimizi çekeriz." Gayet haklı ve dik duruşlu bir kanalın cümlesi.
Otopark.com başlığında da belirtildiği gibi sürücünün adresi. Bu nedenle daha düşük yaşlara hitap eden showboat videolar ( yok maserati ile gezdik yok 1 milyon liralık araç ile dolaştık,yok arabada dövme yaptırdım (( who cares?))yok kızım doğdu - allah bağışlasın ona lafımız yok-, yok mesut abimin galerisi, yok burak amcamın galerisi, bize galeriyi gezmek için fırsat veren mahmudiye amcamıza teşekkürler) kanala giremiyor. Girmemesi de şahsen benim tercihim.
Bu konuda haftada 3 kez video atıp bunların 2'sini showboat tutmak.. Dolu içerik barındıran bir kanal olmaktan çıkıyor. Otopark son derece dolu, hitap ettiği kitle direk müşteri. Hitap ettiği ve çevresinde tuttuğu kitle otomobil konusunda belirli bir çizgiyi aşmış kişilikler. Oyuncu diye bir adamı piyasa yapmak için - kendisi otomobil meraklısı ancak tek kelime bilgisi yok- videoya yanındaki kişi olarak almıyor. Ya da xxx benim kankam dostum her videomda yer alsın ancak kanal benim kanalım olsun olayı da saçma.
Otopark bundan sonra kendini ileri taşımak için, araçlarla ilgili gerçek projeler yapabilir. Taunus drift car gibi. Ancak rakamları incelediğimizde, maliyet gider gelir analizi yapıldığında taunus projectin bile ne kadar maliyetli ve ulaşılması zor hayaller olduğunu görüyoruz. Biz otopark'ın yanındayız bugün ki kitlesi olarak. Yeni gelen dostları da aramıza alıp Türkiye'de bir otomobil gurusu kitlesi oluşturmak istiyoruz. Bu nedenle bugün ki otopark.com'un abone sayısı sizi yanıltmasın, temeli sağlam bir topluluğuz, gelişmemiz elbet gerçekleşecektir. Herkese sevgiler

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
"Ben kimseden test edelim diye araç yalvaramam, yalvarmam. Ancak insanlar bize otopark test etsin der, o zaman testimizi çekeriz." Gayet haklı ve dik duruşlu bir kanalın cümlesi.
Otopark.com başlığında da belirtildiği gibi sürücünün adresi. Bu nedenle daha düşük yaşlara hitap eden showboat videolar ( yok maserati ile gezdik yok 1 milyon liralık araç ile dolaştık,yok arabada dövme yaptırdım (( who cares?))yok kızım doğdu - allah bağışlasın ona lafımız yok-, yok mesut abimin galerisi, yok burak amcamın galerisi, bize galeriyi gezmek için fırsat veren mahmudiye amcamıza teşekkürler) kanala giremiyor. Girmemesi de şahsen benim tercihim.
Bu konuda haftada 3 kez video atıp bunların 2'sini showboat tutmak.. Dolu içerik barındıran bir kanal olmaktan çıkıyor. Otopark son derece dolu, hitap ettiği kitle direk müşteri. Hitap ettiği ve çevresinde tuttuğu kitle otomobil konusunda belirli bir çizgiyi aşmış kişilikler. Oyuncu diye bir adamı piyasa yapmak için - kendisi otomobil meraklısı ancak tek kelime bilgisi yok- videoya yanındaki kişi olarak almıyor. Ya da xxx benim kankam dostum her videomda yer alsın ancak kanal benim kanalım olsun olayı da saçma.
Otopark bundan sonra kendini ileri taşımak için, araçlarla ilgili gerçek projeler yapabilir. Taunus drift car gibi. Ancak rakamları incelediğimizde, maliyet gider gelir analizi yapıldığında taunus projectin bile ne kadar maliyetli ve ulaşılması zor hayaller olduğunu görüyoruz. Biz otopark'ın yanındayız bugün ki kitlesi olarak. Yeni gelen dostları da aramıza alıp Türkiye'de bir otomobil gurusu kitlesi oluşturmak istiyoruz. Bu nedenle bugün ki otopark.com'un abone sayısı sizi yanıltmasın, temeli sağlam bir topluluğuz, gelişmemiz elbet gerçekleşecektir. Herkese sevgiler
+1

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Taunus testi getirecem size. Yani çok istiyorum mevcut var bitane ama yazın revizyona girecek komple. Benim de günlük arabam olacak seneye kışın. Hadi bakalım kısmetse test sözüm olsun. Proje işi de şuan sıfırdan amarok mu ne yapılıyor heralde.

big6

Düz Yol Gazcısı
17 Ocak 2018
44
66
185
Taunus testi getirecem size. Yani çok istiyorum mevcut var bitane ama yazın revizyona girecek komple. Benim de günlük arabam olacak seneye kışın. Hadi bakalım kısmetse test sözüm olsun. Proje işi de şuan sıfırdan amarok mu ne yapılıyor heralde.
Zevkle izleriz, Sinan abi de iyi bir hasret giderir zaten. Garaj konusunda araçtaki işlemleri görmek, takip etmek isteriz.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
merhabalar öncelikle hoş geldin ve ekleyeyim şu forumda gördüğüm en güzel en yararlı ve dolu ilk mesaj buydu sanırım
çok güzel özetlemişsin
+1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım