Yurt dışından alınan telefonlara ek ücret!

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yurt dışından satın alınan elektronik cihazlara ek ücret geliyor. Yurt dışında satın aldığınız telefon, TV ve daha birçok cihaz türüne göre ek vergi alacak.
Cep telefonları için ek ücret
Resmi Gazete'nin bugün yayınlanan sayısında belirtildiği üzere, bundan böyle yurt dışından alımı yapılan elektronik cihazlar için ek ücret alınacak.

telefon_0.jpg

51-148 ekran arası TV'lerden 10 Euro ve 80 Euro arası bir bandrol ücreti,

Cep telefonları için 20 Euro bandrol ücreti,

Tabletlerden 10 Euro,

Otomobil radyo sistemlerinden 1 Euro,

MP3 ve MP4 çalarlardan 7 Euro,

Ekranlı video oynatıcılardan ise 15 Euro alınacak.

Bundan böyle yurt dışına gidip, bir ürün satın alıp, Türkiye'ye döndüğünüzde aldığınız cihazın türüne göre bandrol ücreti ödeyeceksiniz.

Bu arada, 22 Aralık'ta açıklanan karara göre, yurt dışında işlem gören online alışveriş sitelerinden gümrüksüz alışveriş bedeli 30 Euro'ya düşürüldü.

Kaynak : ShiftDelete

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Ulan akıllı saat alacaktım 40 $'a para biriktirdim olacak şey mi bu şimdi.
İlla düşük gösterip riske mi girelim, TR'de getirenler insani fiyatlara satsa niye uğraşalım onlara da el atsınlar :mad:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
bu konunun altına gümrükte başımıza gelebilecek sorunlarla ilgili veya ödeyeceğimiz bedeller vs bilenler paylaşım yaparsa muazzam olur :)

maximaorhanisback

Profesör
22 Ara 2016
620
1,601
2,470
34-54
Yahu bu 30€ olayı gerçekten çok saçma. Yükseltmeyecektiniz madem eskisi gibi bırakın. Türkiye'de bulamadığım ingilzice kitapları vs. hep amazondan alırdım ben. Şimdi o da yalan oldu. Kitaplara karşı bi esneklik gösterilsin yav.
Kitap da mı okumayak?!
Gerçi kimden ne istiyorum ki ben adamlar yakınıyordu "eğitim seviyesi arttıkça oylar düşüyor diye" ahahahahaha kitaplara ekstra vergi getirilirse şaşırmam şahsen.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
bu konunun altına gümrükte başımıza gelebilecek sorunlarla ilgili veya ödeyeceğimiz bedeller vs bilenler paylaşım yaparsa muazzam olur :)

Abi ben sana söyliyeyim aliexpress gibi sitelerden alırsan ürün gelir gümrükte takılır, senin haberin bile olmaz, geri yollanır sen satıcının eline düşersin. Paranı iade etmez büyük bir kısmını keser ve bu bedende bir şey al der.
Amazon gibi sitelerden alıp da gümrükte kalırsa, ürün eğer geçebilecekse bütün vergiler ödenir ve alınır.
75 € yetmezken 30 nedir ya :mad:

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım