İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, 2018 yılına kadar 8 adet model duyuracağını açıklamasından sonra Giulia olarak tanımladığı yeni sportif sedan modeli görüntülendi.

Başlangıçta Chrysler 200 gibi önden çekişli CUSW platformunun kullanılması düşünülürken bu karardan vazgeçildi.159’un halefi olarak pazar konumlandırılması yapılan yeni Giulia’nın arkadan itişli olarak üretilmesi planlanıyor.

BMW 3 serisi gibi spor sedan ve benzeri otomobillere rakip olarak dizayn edilen modelde Maserati Ghibli’ye benzer bir kasa kullanıldığı görülüyor. Tipo 952 koduyla geliştirilen Yeni Alfa Romeo Giulia’nın, Maserati Ghibli’ye nazaran daha kısa ve dar bir şasede üretilmesi düşünülüyor.

Yeni Giulia’da Ferrari tarafından geliştirilen 3.0 litrelik altı silindirli 480 – 520 arasında beygir gücüne sahip aynı zamanda Maserati Ghibli’de kullanılan motorun kullanılması düşünülüyor.

Şanzıman net olarak açıklanmasa da Alfa Romeo 4C’de kullanılan çift kavramalı ünitenin yer alması bekleniyor. Sınırlı kaymalı diferansiyel ve bazı ağırlık iyileştirmelerinin yapıldığı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Yeni Alfa Romeo Giulia’nın 2016 yılında satışa sunulması planlanıyor.

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum "Alfa Romeo perdeyi aralıyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
demonics156
Üye

Altyapısı alfa, kasa maserati, test sürüşleri bunlar, içinde DNA tuşu var

mehmet-qv
Üye

bencede bu yeni model olamaz, alfa önünde standart V ızgarası olmadan bi model yapıcağını zannetmiyorum.

Mirza Oğuzhan
Üye

2016 Maserati Levante değil mi yahu

AcH
Üye

Tamamen Maserati’ye benziyor bence yanlış haber Alfa Romeo çizgileri yok bu arabada.

Ardau
Üye

Ön kısım olduğu gibi ghibli, direksiyon jeep. Fotoğraflardakinden bambaşka bir araba olacağı kesin