Yeni Porsche Panamera yeni gövdesiyle test sırasında ilk kez görüntülendi. Daha havalı bir gövdeye sahip yeni Panamera’da değişim rahatça farkediliyor. Otomobilin tavan bölgesi biraz daha basık hale getirilmiş ve daha akıcı bir tasarım yaratılmış. Arka tasarımda 911’i andıran bir görüntü elde edilirken ön tarafta daha açılı yerleştirilmiş farlar ve hava girişleri LED aydınlatmalarla tamamlanmış.

Porsche, Panamera’nın içini yaparken 918 Spyder’dan ilham almış gibi. 918’de kullandığı touch-sensitive merkez konsol teknolojisini Panamera için de tercih etmiş. Görünüşe bakılırsa Porsche önümüzdeki yıllarda diğer modellerinde de bu teknolojiyi uygulayacak.

Dış görünüşün altında da Panamera değişiklikler içeriyor. VW grup tarafından yeni kullanılmaya başlanan ve Audi ve Bentley tarafından kullanılan MSB platformunu Panamera’da da görüyoruz. Bu yüksek dayanıklılığa sahip şasi Panamera’yı daha katı fakat daha hafif bir hale getirmiş. Standart üretimin yanında bir de Çin için üretilecek olacak kısa versiyon da bulunuyor.

Motor için ise pek bir değişiklik yapılmamış. Daha önceden aşina olduğumuz Panamera S, diesel ve turbo versiyonları piyasaya sürülecek. Ekstra olarak bir de hidrid model yer alıyor.

 

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3
0
0
 
3
DrivingPleasuresemih61hakikionur
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
DrivingPleasure
Üye
DrivingPleasure

aynen bir porche için fazlasıyla kaba.

semih61
Üye
semih61

sahip olamayacağımız sıradan bir lüks otomobil

hakikionur
Üye
hakikionur

porsche nin şuana kadar yaptığı en çirkin araba ve hala da çirkin