Volkswagen Tiguan CC’ nin lansmanı 2016 öncesinde planlanmıştı. Geçtiğimiz Ağustos ayında Volkswagen Avustralya müdürü John White yeni jenerasyon Tiguan’ ın görünümü için ‘’olağanüstü’’ ifadesini kullandı ve görüldüğünden daha şık bir modelinin Cross Coupe ve Cross Blue Coupe konseptleri ile olacağından bahsetti. Range Rover Evoque’ ye benzeyen alçaltılmış tavan çizgisi ile üretimdeki versiyonundan daha şık bir tasarıma sahip.

Ayrıca CC versiyonu ile normal beş koltuklu olacak modelin yeni jenerasyon Tiguan, Çin pazarı için dingil mesafesinin uzatılarak yedi koltuklu bir variant modeli bekleniyor. Bütünü ile yeniden tasarlanan 2016 Tiguan MQB platformu üzerinde olacak ayrıca 4 silindirli motoru ile dizel ve benzinli seçenekleri bulunacak. Resmi tanıtımı 2015’in ikinci yarısında bekleniyor. Çin için üretilecek olan yedi koltuklu variant ise 2016’da tam olarak ne zaman tanıtılacağı şuan bilinmiyor.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
iltererenilhanburakcivic05M4N Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
iltererenilhan
Üye
iltererenilhan

Bence vw CC ailesini genişletmeli. Polonun bile cc modeli çıkabilir. Yalnız şu fiyat politikasından vazgeçmeliler. Gerçekten lüks sınıfa hitap ediyor suan sattıkları araçların fiyatları.

05M4N
Üye
05M4N

volkswagen “olağanüstü” dediği bu tasarımlarla duraklama devrine girer. Duster dan tek farkı daha pahalı

burakcivic
Üye
burakcivic

vw satış rekoru krıyor gozunu toyotanın tahtına dıkmıs o sade tasarımlı arabalarla , bu tasarımla yoluna devam eder sen de bakakalırsın öyle…