BMW, Paris’de ilk cabrio 2 Serisini tanıttı.

Üstü açık en küçük BMW olan modelin kumaş tavanı 20 saniye içinde açılıp kapanabiliyor ve bu işlemleri 50 km/s hıza kadar gerçekleştirebiliyor. Ayrıca tavanı siyah, kahverengi, gümüş efektine sahip kahverengi ve antrasit renkleriyle alınabiliyor ve önceki 1 serisi cabrio modeline göre ekstra izolasyon ile önde 5 dB arkada 7 dB yalıtım sağlıyor.

Tavanı açılsa da özünde bir 2 serisi olan modelin motor seçenekleri de kardeşinden pek farklı değil. 4 silindirli 2 litrelik 184 HP ve 245 HP benzinli seçeneklerinin yanında 186 HP üreten 2 litrelik dizel ünite de seçenekler arasında yer alıyor. Ailenin ağır topu ve en eğlencelisi M235i Convertible ise BMW adına yakışan 6 silindirli 3 litrelik üniteye sahip. 326 HP güç ve 450 Nm güç üreten ünite afacan cabrioyu 0’dan 100’e 5.2 saniyede taşıyor. 8 ileri otomatik şanzıman ile satın alırsanız bu süre 5 saniyeye düşüyor.

Yerini aldığı modelden daha büyük olan 2 Serisi Convertible, tavan kapalıyken %9, tavan açıkken ise %7 daha fazla bagaj hacmi sunuyor.

Model ayrıca xDrive seçeneğiyle de alınabilecek ve önümüzdeki yıl şubat ayından itibaren teslim edilmeye başlanacak.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
   
Bana bildir