Körfez Pisti’nin kaldırılması gündemde

Yerine Aquapark veya fuar alanı inşa edilebilir.

7

İzmit, Körfez Belediyesi, pistin varlığından hoşnut değil.

Körfez Meclis’i üyeleri İstanbul Motor Sporları Derneği’ne tahsis edilmiş olan Fener Gölü çevresindeki arsayla ilgili bir önerge verdi.

Üyeler, sözleşme şartlarına uymadıkları için ilgili meclis kararları ile yapılan sözleşmenin fesh edilmesini ve alacakların İstanbul Motor Sporları Derneği’nden tahsis edilmesini önerdi. Konuyla ilgili konuşan İsmail Baran, “10 tane İstanbullu zengin lüks arabalarıyla gelip burada fingirdeşiyor, yarışıyor. Bu bölgenin Körfez’e tek kuruş katkısı yok. Hafta sonları belediyemize şikayet yağıyor. Araçların yüksek sesleri var. Bu dernekten bizim 700 bin lira alacağımız var. Tek kuruş para ödememişler bize. Haciz yapılamıyor. Biz bu saltanata son vermek için karar alalım, taşın altına elimizi değil gövdemizi koyalım. Bu tahsisi kaldıralım” dedi.

Bölgedeki yarış pistinin kaldırılmasının daha önce de gündeme geldiğini belirten Fevzi Canbaz, “Yıllar önce de böyle bir çalışma yapmıştık. Ben il genel meclisi üyesiydim. Mükemmel, isabetli bir fikir almışsınız. O bölgeyi aqupark yapabiliriz, fuar alanı inşa edebiliriz. Fakat o derneğin çok yukarılarda adamları var. Duvara toslamayalım” şeklinde konuştu. Kararlı olduklarını belirten Başkan Baran da, “Biz başımızı halkın sinesine dayamışız. Kimseden korkumuz yok. Burada Ankara desteği olmadan bir şey yapılamaz bunu biliyoruz. Büyükşehir Belediyemiz bize destek veriyor. Bakanımızla da görüşeceğiz. Buradaki bu uygulamaya son vereceğiz. Bu pisti buradan kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

Bölgenin derneğe tahsisi oy birliği ile kaldırıldı.

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
DunyacanBurak Bezekfatih yavuzMehmet Akif Doğanburakcivic Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Dunyacan
Üye
Dunyacan

Napacaklar ev dicekler avm dikecekler kendi çıkarları değil mi

Burak Bezek
Üye

Şu devlet büyüklerinin aklı sırf çükte kutuda. Yok “Zengin İstanbul zibidileri gelip fingirdeşiyorlar falan. İnsan karşısındakini kendi gibi bilirmiş. Resmen yobaz olmayanı devlet büyüğü yapmamışlar arkadaş . Sonumuz İran İran !

fatih yavuz
Üye
fatih yavuz

miting alanı yaparlar.

Mehmet Akif Doğan
Üye
Mehmet Akif Doğan

Belediye başkanını bizzat tanıyorum. Yolsuzluk davaları devam ederken seçilmiş bir başkan. Ee tabi rant yok gelir yok bırakırmı pistin peşini çakallar.

burakcivic
Üye
burakcivic

AVM yapın AVM:)……