Ford Mondeo ST220 piyasaya çıktığı dönem de Jeremy Clarkson da dahil birçok otomobil yorumcusunun beğenisini kazanmıştı. Üstelik bulunduğu fiyat aralığına göre oldukça iyi olmasına rağmen çok fazla talep görmedikten sonra yeni jenerasyonda ST serisini kaldıran Ford yakın zamanda piyasaya çıkacak olan dördüncü jenerasyonda da ST amblemini geri getirmeyi planlamıyor. Peki, Mondeo ST üretilseydi nasıl olurdu? Bu sorunun cevabı X-Tomi Design şirketinden geliyor. ST’nin nasıl görünebileceğine dair renderlar hazırlayan şirket aslında nasıl bir güzelliği kaçırdığımızı gözler önüne sermiş. Piyasaya çıksaydı büyük ihtimale Mustang’in 2.3 litrelik motoru ile donatılması beklenen Mondeo ST Ford hayranları için büyük bir kayıp. Umarız Ford düşük satış rakamlarını umursamaz ve dördünü jenerasyon ile ST amblemini hayata döndürür.

PAYLAŞ
Önceki içerikDünya Rallikros Şampiyonası
Sonraki içerik2015 Porsche 911 Carrera GTS geliyor
Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Mondeo ST fotograflarda kaldı"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
aras
Üye

2.3 motorla ülkemizde 250bin’den aşağı olmazdı 😉

johnTURK
Üye

Çıksa da ülkemize gelmez , gelse de sen ben alamayız zaten vergisiydi fiyatıydı diyerek , fotoğraflarda kalsın en iyisi .

e34m5
Üye

Bu vergilerle alınmazdı zaten.Tasarımı güzel arka stopları maserati önler aston martin 😀

GRAFTT
Üye

Hakikattende içim gitti arabaya. Hem sedan, hem sportif, hemde agresif.

Tarhan Deniz
Üye

Keşke üretilip Türkiye’ye gelseydi. Mustang’e benzediği için hemen alırdık. 🙂

wpDiscuz