Mazda’nın en yeni modelinin lansmanı, yepyeni Mazda MX-5’in Paris Motor Show’da görücüye çıkmasıyla devam ediyor. Orijinal MX-5’in 1989 yılında Chicago Auto Show’da görücüye çıkmasından 25 yıl sonra gelen Mazda’nın küçük efsanesinin dördüncü nesli, firmanın araç satışı ve karlılık anlamında devam eden ekonomik büyüme açıklamasıyla eş zamanlı tanıtılıyor.

Geçtiğimiz ay, Mazda’nın Barselona’daki yeni etkinlik merkezi “Mazda Space”te görücüye çıkan yepyeni MX-5, mevcut modelden 100 kg daha hafif. Paris’te otomobil severlerin beğenisine sunulan modelde, roadster’ın klasik ön ortaya konumlanmış SKYACTIV-G 1.5 motor ve altı vitesli SKYACTIV-MT düz şanzıman ile neredeyse mükemmel 50:50 ön-arka ağırlık dağılımı ve arkadan itişli yerleşimiyle SKYACTIV Teknolojisi bulunuyor.

Modelin tasarımcıları, otomobilin dış tasarımı için nefes kesen sportif KODO – Hareketin Ruhu tasarımını benimseyerek daha alçak ağırlık merkezi, daha uzun motor kapağı ile canlılık ve hareketi ifade eden karakteristik hatları vurgulamış. Yeni modelde, yıllar boyunca MX-5’lerde doğuştan var olan bir özellik olan küçük ama oldukça rahat iç tasarım kullanılmış. Bunların yanı sıra Mazda, i-ACTIVSENSE aktif güvenlik teknolojisi ve firmanın araç içi bağlanabilirlik konsepti olan MZD Connect gibi son teknoloji özellikleri de araca eklemiş.

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Yeni MX-5 Paris’te"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
burakcivic
Üye

Ön farlar biraz küçük mü kaçmış hüso

Faruk
Üye

1.5 motorla ülkemizde iş yapabilir ciddi alıcısı olabilir diye düşünüyorum. Tabi Mazda satış polikalarıyla işi rezil etmez doğru düzgün araba getirirse

St
Üye

Oldum olası mini spor araçları sevemiyorum.Audi tt,bu,mercedes slk…biraz iri vahşi bişeyler olmalı spor araçta.Bak renault toros farlı dodge challengera hulk gibi mubarek

Aynandaki Tufan
Ziyaretçi

Nee 1.5 motor mu ?

mrtky
Üye

çok hafif makina yaaa