Takipçimiz Rahmi Tanır,  2008 FD6 Civic’ini sizin için inceledi.

Kimler Neler Demiş?

16 Yorum "Honda Civic Sedan incelemesi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hyuan
Üye

kasa çok hoş. Ama bu arabaya bir turbo şart turbosuz bir işe yaramaz benim görüşüm. eski vtec’lere uygun satılan turbolar, bu araba içinde -2-3 bin liralara satılsa takması kolay falan olsa, şahsen benim hondam olsa taktırmayı düşünürdüm.

Rahmi Tanır
Üye
Tekrardan merhabalar arkadaşlar, Sanırım 3 konuyu yeterli şekilde vurgulayamamışım. Onlara açıklık getirmek istiyorum: 1-Yol Tutuşu: Bu konuyu aslında bu araç için 2 farklı lastik ölçüsüyle değerlendirmek lazım. 15-60-190’lar ile hem önden hem de arkadan (önden ağırlıkta olmak üzere) bolca kayma yaşıyorsunuz. 17-45-225’ler ile ise el freni hariç arkadan kopma yaşamadım (en azından ben koparamadım), önden kopmalar ise oldukça azaldı. Videodaki yorumlarım da hep 17-45-225’ler üzerineydi. başka lastiklerle de zaten aracı kullanmadım. 2-Performans: LPG’ye uyumlu (yani yılda min 20k km yapan biri için gereken ekonomi), atmosferik 1.6 litre bir motora göre, doğru devirlerde kullandığını sürece motor canlı ve tatminkar (doğru devir… Read more »
burakcivic
Üye

güzel açıklama olmuş. teşekkürler kardeş 🙂 eksık bır yanı kalmadı böylece gözümde. yenileri bekliyoruz.

Lada2108
Üye

Hondayı el freni çekmeden arkadan kaydırabilmişssiniz ya, hiç birşey diyemedim. Sadece lastiklerinizi bizimle paylaşında virajlardaki önden kaymaya, arka lastiklerimize sizinkinleri kullanarak çözüm bulalım.
Önden kayma yüzünden rampa yukarı el freni ile anca önü topluyorum.

boranaykut
Üye
Bir önceki aracımda otomatik şanzıman sıkıntısı yaşayarak yolda kaldıktan sonra, arkadaşlarımın tvsiyesi ve araştırmalarım sonucunda Honda da karar kılarak yaklaşık 3 yıl önce fd6 elegans aldım. Video çeken arkadaşa teşekkür ederim elinden geldiğince bizleri bilgilendirmeye çalışmış. Aracımı limitlerde kullanan biri değilim ve genelde de çocuğumla birlikte olduğumdan öyle vsa kapatıp yanlıyım veya hız demesi yapma şansım pek olmuyor. Sadece yalnız olduğum sürelerde ufak denemelerim oluyor 🙂 Bu denemeler sırasındaki naçizane düşüncem performans ve yol tutuşunun o kadar iyi olmadığıdır. Alt devirlerde (1500-3500) performansı iyi değil, yüksek devirlerde ise motor sesi gerçekten güzel ama ses var görüntü yok 🙂 Aracım otomatik… Read more »
BeygirGucu
Üye

Vitesi S’ye alın sonra kulakçıklardan vitesi düşürün ve gazı kökleyin. 6800 d/d da devir kesiciye girecektir. Ve kesinlikle vites atmayacaktır. 1. viteste 67 km/h hıza ulaşıyordu sanırım.

ibougur
Üye

Öncelikle eline sağlık kardeşim. bizde 2012 fd6 var tüketimde söylediğin veriler nerdeyse fabrika değerlerini altında araba istanbul trafiğinde 10-12 litre yakıyo uzun yolda 7-8 litre (çok kasarsan 6 litre). yol tutuşu da o kadar iyi değil araba kolay yatıyo ve arkası virajda en ufak bozuklukta kopuyo. ama otamatikte bile kesiciye girmesi, sağlamlığı ve ses sistemi çoğu arabadan iyi olması bence büyük artıları.