Peugeot ve İtalyan motor üreticisi Bimota; bir araya gelip, RCZ modeli üzerinde çalıştılar. Ortaya çıkan araç RCZ R Bimota Special Edition adını alırken, ilk defa İtalya Verona’da yapılan motor fuarında görücüye çıktı.

Araca ayrıca “PB104” kodunu veren ikili bu kodu; Peugeot’un “P”‘si, Bimota’nın “B”‘si, ikilinin ilk ortak projesi olmasından dolayı “1”, dört tekerlekli olmasından dolayı “04” harf ve rakamlarından elde etti. Aracın dışı Bİmota’nın yarış renkleri olan beyaz, kırmızı ve siyah renklerinden oluşurken, beş kollu siyah renkli özel jantlar kullanıldı. Aracın içerisinde Alcantara kaplı yarış koltukları, kırmızı dikişli yine Alcantara kaplı ön konsol, arkada koltukların yerine konumlandırılmış kask koymak için yapılmış özel ikili kutu, iki tane GoPro kamera ve 7 inchlik TomTom bilgi-eğlence sistemine yer verilmiş.

Araçta yeni nesil blow-off valfi, yeni egzoz sistemi ve yenilenmiş motor kontrol ünitesi (ECU) kullanılarak, normal versiyonunda 6000 devirde 270 hp olan güç, 304 hp güce çıkarılmış. Bunlara ek olarak 380 mm’lik 4 pistonlu yeni ön fren diskleri ve 10 mm alçaltılmış özel süspansiyon kullanılmış.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Peugeot RCZ R’a Bimota dokunuşu"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
omeryldz
Üye

bir de testini görsek.

Ugur
Üye

çok dehşet bir şey olmuş be 🙂

bluxe
Üye

Bide bu 300 beygir arkadan itse arabayı müthiş olur 🙂

mgdedeoglu
Üye

1.6, 304 hp. 270’lik modelin çok keyifli diyorlar, acaba bu nasıl olur.