Peugeot RCZ R’a Bimota dokunuşu

Verona'daki motor fuarında tanıttılar.

4
1424

Peugeot ve İtalyan motor üreticisi Bimota; bir araya gelip, RCZ modeli üzerinde çalıştılar. Ortaya çıkan araç RCZ R Bimota Special Edition adını alırken, ilk defa İtalya Verona’da yapılan motor fuarında görücüye çıktı.

Araca ayrıca “PB104” kodunu veren ikili bu kodu; Peugeot’un “P”‘si, Bimota’nın “B”‘si, ikilinin ilk ortak projesi olmasından dolayı “1”, dört tekerlekli olmasından dolayı “04” harf ve rakamlarından elde etti. Aracın dışı Bİmota’nın yarış renkleri olan beyaz, kırmızı ve siyah renklerinden oluşurken, beş kollu siyah renkli özel jantlar kullanıldı. Aracın içerisinde Alcantara kaplı yarış koltukları, kırmızı dikişli yine Alcantara kaplı ön konsol, arkada koltukların yerine konumlandırılmış kask koymak için yapılmış özel ikili kutu, iki tane GoPro kamera ve 7 inchlik TomTom bilgi-eğlence sistemine yer verilmiş.

Araçta yeni nesil blow-off valfi, yeni egzoz sistemi ve yenilenmiş motor kontrol ünitesi (ECU) kullanılarak, normal versiyonunda 6000 devirde 270 hp olan güç, 304 hp güce çıkarılmış. Bunlara ek olarak 380 mm’lik 4 pistonlu yeni ön fren diskleri ve 10 mm alçaltılmış özel süspansiyon kullanılmış.

Yorum Yaz

4 Yorum "Peugeot RCZ R’a Bimota dokunuşu"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
omeryldz
Üye
omeryldz
1 yıl 10 ay önce

bir de testini görsek.

Ugur
Üye
Ugur
1 yıl 10 ay önce

çok dehşet bir şey olmuş be 🙂

bluxe
Üye
bluxe
1 yıl 10 ay önce

Bide bu 300 beygir arkadan itse arabayı müthiş olur 🙂

mgoktugdedeoglu
Üye
mgoktugdedeoglu
1 yıl 10 ay önce

1.6, 304 hp. 270’lik modelin çok keyifli diyorlar, acaba bu nasıl olur.

wpDiscuz