Rus otomotiv firması AvtoVaz, Lada Vesta modelinin önümüzdeki hafta 25 araç ile test üretimini gerçekleştirecek. AvtoVAZ Başkanı Bo Andersson test üretimin seri üretim öncesi bir hazırlık olduğunu söyledi. Seri üretime ise Eylül ayında başlayacak olan modelin Rusya fiyatı 6100 dolar olarak açıklandı.

Yeni Lada Vesta’nın şuanki kur ile birlikte Türkiye fiyatı 14 Bin TL civarlarında oluyor. Fakat yüksek vergi oranları nedeniyle 26 Bin TL gibi bir fiyata sahip olması bekleniyor. Diğer model Lada Xray Cross ise 7500 dolar’dan başlayan fiyatlarla piyasaya sunulacak. Xray modelinde standart olarak sunulan donanımlar arasında, sürücü koltuğu yükseklik ayarı, tüm camlarda, koltuklarda, direksiyonda ve aynalarda ısıtma sistemi de bulunuyor. Ayrıca Lada tarafından üretilen yeni 1.4 litre turbo beslemeli 100 beygir gücündeki motor da bu araçlarda kullanılacak.

 

Kimler Neler Demiş?

26 Yorum "Sıfırı 26 bin TL olacak"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
atakanberk07
Üye

güvenlik yoktur o araba 😀

ata350
Üye

14 bin lira kazandıkları arabada nasıl güvenlik olacak bakalım 🙂 Güvenlik testleri kesinlikle kontrol edilmeli alınmadan önce. Hiç güven vermedi ne yalan söyliyim.

alper the great
Üye

Ladanin %75 i Reno-Nissan Ortaklığı’na ait ve Reno daha once ladayi Fiyat/kalite vs olarak Dacianin altında konumlandiracagini açıklamıştı dolayisiyla Dacianin daha kötüsü nasıl bir sey olur merak etmiyor degilim

Doğukan Özgür
Üye

Burak Musa YAVUZ’ dan yeni haberler bekliyoruz

CanArden
Üye

Bu bildigin Ford 😉