Yeni Astra’nın acelesi yok

Opel, Mart ayında yapılacak olan Geneva Motor Show’da Yeni Astra’yı tanıtmayacağını açıkladı.

0

Opel, İtalya’nın Monza kentinde test edilirken kameralara takılan yeni Astra’nın tanıtımı için acele etmiyor.

7. nesliyle yollara çıkmaya hazırlanan Yeni Astra’yı Mart ayında gerçekleştirilecek olan Geneva Motor Show’da sergileme gibi bir planlarının olmadığını açıklayan Opel yetkilileri, kısa bir zaman önce tanıtılarak “Agila”nın yerini alacağı açıklanan Opel’in yepyeni modeli “Karl”ın ise ilk kez İsviçre’de sergileneceğini belirttiler.

Son jenerasyonu simgeleyen Astra K’nin resmi olarak ne zaman tanıtılacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmezken, modelin Eylül ayının ortasında gerçekleşecek olan Frankfurt Motor Show’da sergilenip hemen ardından da satışa sunulma ihtimali yüksek. Yeni Astra’nın rakipleri ile olan rekabeti göz önüne alındığında 100 kg kadar hafif olacağı beklenirken, Monza’da objektiflere takılan otomobilin gövde tasarımına baktığımızda daha geniş bir iç mekan ile karşılaşacağımızı belirtmemiz yanlış olmaz.

Geçtiğimiz günlerde gelecek nesil Astra OPC’nin 2017’de yollarda olmasını planladığını belirten Opel, OPC’de kullanılacak olan 1.6 litrelik 280 BG güç üreten turboşarj bir motor üzerinde de çalışmalar yaptığını duyurdu.

Opel’in Gliwice, Polonya ve Ellesmere Port ,İngiltere’de bulunan fabrikalarında üretilecek olan Yeni Astra, ilk kez a’dan z’ye  Almanya sınırları dışında üretilmiş olacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir