Bentley’nin yeni nesil aracı Bentayga’nın “en hızlı SUV” olacağını açıklaması üzerine gözler Porsche’ye çevrildi. Uzun zamandır beklenen yeni nesil Cayenne ile çarpıcı detaylarda bulunan firma, ne kadar iddialı olduğunu Nürburgring’de gösterdi. Değiştirilen 570 beygirlik V8 motoru ile ringe çıkan yeni Cayenne 7:59.74 gibi başarılı bir tur zamanına imza attı.

Yeni Cayenne’in 2017’de geleceğini duyuran CEO şunları da ekledi: “W12 motorlu Bentley Bentayga yeni Cayenne’den 2-3 km/h daha fazla hızlı olabilir fakat Cayenne yolda daha atik.”. Ayrıca CEO’nun dediklerine göre yeni Cayenne sadece 2 ton ağırlığında olacak.

PAYLAŞ
Önceki içerikİlk buluşmamız!
Sonraki içerikYeni BMW 5-Serisi
Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka’ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012’den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Yeni Cayenne çok iddialı"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
ultiMance
Üye

Bentayga gibi bir ucube kim oluyor da Cayenne e rakip olacak 🙂

wpDiscuz