Chevrolet’in çığır açan plug-in hibrit modeli Volt, 2016 yılında baştan aşağıya yenilenmiş olarak satışa çıkacak. Chevrolet’e göre, arttırılan menzil ile birlikte daha gelişmiş sistemlerin kullanılacağı Volt’un sesi de artık daha enerjik ve gür çıkacak.

Chevrolet, yenilenen Volt’un tanıtımı ile alakalı geçmişte yaptığı hatalardan ders çıkartarak daha sade bir tanıtım filmi hazırlamış. Hatırlanacağı üzere ilk olarak 2008 yılında gün yüzüne çıkan ve 2010 yılında piyasaya çıkarılan Volt, sahibinin ayağını yalayan köpeğin ve aptal uzaylıların olduğu iki farklı reklam filmi ile tanıtılmış, bunun sonucunda da Chevrolet ve Volt alay konusu olmuştu.

Hem elektrik hem de benzinli motorun kullanıldığı güncel Volt hakkında gelecek için yaratıcı çözümler sunmadığı eleştirilerinin konuşulduğu bir dönemde Chevrolet’in elektrikle çalışan Spark EV’yi satışa çıkartması ve 382 km menzili olması planlanan Bolt konsepti ile birlikte 2016 Volt’u da tanıtması markanın bu yolda yürümeye devam edeceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde bir tanıtım videosu yayınlanan 2016 Volt’un sıradan bir dört kapılı otomobilden önemli bir farkı bulunmazken, mevcut ve potansiyel müşteriler üzerinde de duygusal bağ kurabilmesi zor gibi görünüyor. Chevrolet, hazırladığı videoda Volt’un elektrikle 80 km’lik bir menzile ulaştığı bilgisini paylaşmaya değer görmezken, bataryalar bittiğinde benzinli motorun araca ne kadarlık bir menzil sunacağı konusu da halen belirsizliğini koruyor.

İlk nesil Volt’un tanıtımında yapılan hataların Yeni Volt için yapılmadığını söylesek de detaylardaki noksanlık potansiyel müşterilerin motivasyonunu etkileyerek araca olan ilginin azalmasına neden olabilir.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir