BMW geliştirdiği teknolojilerle otomobiliniz dışındaki diğer teknolojik cihazların araçla olan etkileşimleri için harıl harıl çalışıyor desek yalan olmaz. Gerek çıkardığı uygulamalar, gerek diğer firmalarla yaptığı anlaşmalar bu sistemin yani iDrive’ın bugünlere gelmesini sağladı. Bir ekrandan öte, kişisel asistanınıza dönüştü bu teknoloji.

iPhone’da bunlardan bir tanesi. BMW otomobilindeyken telefonunuza dokunmadan Siri ile iletişime geçebileceğinizi biliyor muydunuz? Son zamanlarda sürücü dikkatsizliği yüzünden yaşanan kazalar artmakta. Bu aslında hayatımıza katılan diğer yeni teknolojilerin bizi meşgul etmesiyle yaşandı. Akıllı bir telefonunuzla otomobili kullanırken meşgul oluyorsunuz ve bam, kazayı çoktan yapmış durumda olabilirsiniz. Bunu engellemek adına ve diğer sebeplerden dolayı aslında bu entegrasyonlar oldukça önemli.

Yapmanız gerekenler iPhone cihazınızı bluetooth ya da kablo ile otomobile bağlamak. Daha sonra direksiyon üzerinden ‘konuşma’ butonuna basılı tutmak. O sırada sizi dinleyen otomobil değil, Siri olacak. Eğer butona sadece basıp bırakırsanız roller değişiyor, otomobille iletişime geçiyorsunuz.

Bu entegrasyon ile aracınızın yapamadığı birçok şeyi yapabilmek harika bir olay. Mesajları cevaplamak, ajandaya etkinlik kaydetmek bunlardan sadece bazıları. Bu arada, bu bağlantıyı kesmek başlatmak kadar kolay. Durdurma butonuna basarak Siri bağlantısını kesebilirsiniz.

Aşağıdaki video’da BMW bu entegrasyonu adım adım sizin için anlatmış:

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1
1
0
 
1
motorsinann
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
motorsinann
Ziyaretçi
Sinan Sarıkaya

Bunu Sinan Koç’un elinde düşünemiyorum 😀

motorsinann
Ziyaretçi
Sinan Sarıkaya

Ney!!! Siri mi? inanmıyorum