Hollanda basınında çıkan haberlere göre Ferrari 499 adet LaFerrari’yi olası yangın riskinden dolayı geri çağırıyor. Geçtiğimiz senelerde 458 Italia’da da benzer yangın problemleri ile uğraşan Ferrari anlaşılan milyon dolarlık bebeği ile de aynı kâbusları yeniden yaşamamak için çabalıyor.

Problemin sebebi kesin olarak bilinmemek ile birlikte yakıt deposundan kaynaklandığı tahmin ediliyor. Ferrari her ne kadar bu durumu geri çağırmadan çok ufak bir arıza giderme olarak adlandırsa da, deponun süper sporun derinliklerinde gizli olması bu ufak parça değişimini korkutucu bir hale sokuyor. Almanya’da serviste onarım sırasında çekildiği iddia edilen fotoğraftaki otomobiller pekte ufak bir parça değişimi geçiriyormuş gibi değil de daha çok büyük bir kazadan sonra yeniden toplanıyormuş gibi duruyorlar. Bu da kafalarda daha çok soru işareti oluşmasına sebep oluyor.

Sorunun kaynağı ne olursa olsun geçtiğimiz ay çekilen bu videonun başındaki LaFerrari’den çıkan dumanlar durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir