Aston Martin, Cenevre Motor Show’da yepyeni otomobili Vulcan’ın Dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Şimdiye kadar üretilmiş en güçlü ve en canlı Aston Martin olarak tanıtılan Vulcan, 800 BG gücünde atmosferik 7.0 litre V12 motora sahip. Ürettiği gücü 6 ileri sıralı şanzımanla yere aktaran otomobil; ayarlanabilir amortisörlere, takla barlarına, değişken çekiş kontrol sistemine, yarış kaliperleri ile birlikte karbon seramik disklerin kullanıldığı Brembo fren sistemine sahip. Pistler için özel olarak geliştirildiği belirtilen Vulcan, sürücüsüne ABS fren sisteminin ayarını yapma imkanı da tanıyor.

Carbon fiber monokok şasiye sahip olan yeni Aston Martin tüm bu özelliklerine ek olarak sınırlı kaydırmalı diferansiyele de sahip. Motordan arka akslara olan bağlantıyı magnezyum tork tüpü içerisinden geçen karbon fiber şaft sayesinde yapmayı tercih eden Aston Martin mühendisleri, bu sayede daha güçlü bir şaft elde ederken ağırlığı da azaltmışlar.

Sadece 24 adet üretileceği belirten otomobilin fiyatı yaklaşık 1.5 milyon sterlin olarak açıklanırken, Aston Martin bu yüksek fiyatı vererek Vulcan’a sahip olacak olan kişilere detaylı bir pist eğitimi de verecek.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir