Konsept modasına uyacaklar mı?

Önümüzdeki senenin son çeyreğinde yollarda olacak...

8
1003

‘2016 Nissan Micra’ modelinin markanın konsept aracı ‘Sway’ altyapısı kullanılarak üretileceği ve tasarım anlamında da konsept modeline fazlasıyla benzeyeceği dedikoduları hızla yayılmaya başladı. Bu dedikoduların altındaki sebep ise Nissan temsilcilerinin ‘Cenevre Otomobil Fuarı’ sonrasında yaptıkları açıklamalar. Kesin olarak bir şey söylenmese de beşinci nesil ‘Micra’nın yerini alacağı modelden çok daha farklı olacağı kesin görünüyor.

Bağımsız tasarımcı Theophilus Chin de konsept modelinin hatlarını biraz daha yumuşatarak modeli seri üretim için uygun hale getirdi. Ortaya çıkan araç ise şimdiden beğenileri kazanmış görünüyor.

Ayrıca ‘Yeni Micra’nın, Renault tarafından markanın Paris yakınlarındaki Flins fabrikasında üretileceği biliniyor.

Yeni Micra’nın, Sway konseptine benzeyip benzemeyeceğini tabi ki zaman gösterecek ancak ilk aşamada 132,000 adet üretilecek olan aracın böyle bir tasarıma sahip olmasını kim istemez ki…

Yorum Yaz

8 Yorum "Konsept modasına uyacaklar mı?"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Bebebiskuvisi
Üye
Bebebiskuvisi
1 yıl 8 ay önce

Hiçbir şeyi bir şeye benzetme çabasında değilim. Bu zaten amatör Photoshop çalışması. Orijinalini görmek lazım. Ama bir bak benziyor mu, benzemiyor mu?

mgoktugdedeoglu
Üye
mgoktugdedeoglu
1 yıl 8 ay önce

Hocam beğen yada beğenme Nissan şuan piyasada en özgün tasarımları yapan 1-2 firmadan biri. O benzeme işine girersek her araç birbirine benzemeye başlıyor. Ama onun sebebi genel tasarım felsefesiyle ilgili bir olay. En basit anlamda yazayım, bundan 20 yıl önceye göre tasarımlar çok farklı. Çünkü önceden modernizm etkisindeyken, artık post-modernizm etkisinde tasarımlar. Ben bu aracı hiç benzetemiyorum, belki yaptığım meslek icabı detaylara daha çok baktığımdandır bilmiyorum. Ama iki farın biraz çekik olmasını da birbirine benziyor yemeyelim bir zahmet.

Bebebiskuvisi
Üye
Bebebiskuvisi
1 yıl 8 ay önce

Dostum benim de mesleğim grafik tasarım, az buçuk gözüm olduğunu düşünüyorum. Ön çamurluklar, kaput ve yan çizgiler çok benzeşiyor. Neyse, dediğim gibi asıl model çıksın öyle konuşalım. Photoshop’ta yapılmış amatör bir çalışma üzerinden konuşmak manasız.

mgoktugdedeoglu
Üye
mgoktugdedeoglu
1 yıl 8 ay önce

Herkes her arabayı başka modele benzetme çabasında, bi bitmediniz yahu. Nissan Maxima ve Murano ile bu tasarım çizgisine başladı zaten

Bebebiskuvisi
Üye
Bebebiskuvisi
1 yıl 8 ay önce

i30’un çizgilerini birebir kopyalamışlar sanki…

meego
Üye
meego
1 yıl 8 ay önce

oooo 2 yıl var çıkmasına

yusuf sinan
Üye
yusuf sinan
1 yıl 8 ay önce

Mazda 2 nin aynısı

wpDiscuz