Gelen yeni bilgilere göre 2016 Kia Sportage’ın prömiyeri Eylül ayında yapılacak. Otomobilin ilk tanıtımıyla ilgili başka herhangi bir bilgi olmasa da Koreli SUV’nin 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı sırasında görücüye çıkması bekleniyor.

2016 Sportage, Kia’nın Çin pazarı için ürettiği Hyundai ix25 bazlı KX3 modeliyle bir çok tasarım öğesini paylaşacak. Bu da yeni bir ön ızgara ve yerleri değiştirilen farlar olacağı anlamına geliyor. Otomobilin casus görüntülerinden de daha uzun arka kapılara, çift çıkışlı eksoz sistemine ve eğimli bir tavan çizgisine sahip olacağı görülebiliyor.

Dördüncü nesil Sportage’ın 1.2 litrelik 4 silindirli turboşarjlı benzinli bir üniteyle sunulması muhtemel. Bu ünite 132 HP güç üretirken 204 ve 245 HP’lik daha güçlü 1.6 litrelik motorların de otomobilde sunulması bekleniyor. Otomobilde farklı dizel motor seçenekleri de sunulacak.

PAYLAŞ
Önceki içerikBuraya kadarmış
Sonraki içerikGiderek güçleniyor
Ata Aygen

1995 yılında Ankara’da doğdum, Özyeğin Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark’a getiren şey oldu.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz