Mazda teknisyenleri, Laguna Seca Mazda Pisti’nde son zamanlarda denenen 2016 MX-5 Cup’un son pürüzlerini gideriyor.

Gelişmeler Mazda SKYACTIV’in öncü prototip yarışçısı, Tom Long tarafından gerçekleştiriliyor. Şirketin mühendisleriyle birlikte bu yarış arabasının son dokunuşları gerçekleştiriliyor. Mazda, bu gelişmelerle 2016 MX-5 aracının ideal seviyeye gelmesi için yedi tane lastik firması, sekiz tane fren firması ve yedi tane süspansiyon kiti üreten şirketle işbirliği yapıyor.

Tom Long; “Global MX-5 Cup için MX-5’i kullanmak inanılmaz bir deneyim oldu. Hafifletilmiş, çevik şasi tasarımı ve yükseltilmiş beygir gücüyle MX-5, heyecanlandırıcı bir sürüş deneyimi için yepyeni bir platform oluşturuyor.” şeklinde araç için fikirlerini belirtiyor.

Eğer herşey planladıkları gibi giderse Mazda, aracın son özelliklerini sonuçlandırarak bu sonbaharda piyasaya sürmeyi planlıyor.

 

 

 

 

PAYLAŞ
Önceki içerikLorinser yine yapacağını yaptı!
Sonraki içerikFerrari 488’in “ÜSTSÜZÜ” yakalandı!
Can Akyollu

Bursa’da doğdum. Üniversiteye kadar olan yaşadığım süreç bu ilde geçti. Şu anda İstanbul’da Sanat Yönetimi okumaktayım. Araçlara olan ilgim 6-7 yaşlarında, jant kapaklarından onları tanımamla başladı. Belki meslek alanım otomobillerle çok farklı bir doğrultuda olacak ama elden ayaktan kesilmedikçe direksiyonu terk etmeyeceğim.
Sevgiler

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Yeni “Miata” yolda"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
hatatahatch
Üye

Yükseltilmiş beygir gücü demiş te bildiğim kadarıyla 2.0’dan 1.5’e indirdiler. Haliyle beygir gücü de azaldı?

wpDiscuz