Volkswagen bölünüyor

Dört parçaya ayrılacak.

4

Son zamanlarda çıkan dedikodulara göre VAG olarak bilinen ve bünyesinde birçok marka bulunduran Volkswagen grubu, maliyeti azaltmak adına şirketini 4 ayrı holdinge bölmeyi planlıyor. Hatta bunların da üzerine, BMW’nin eski yöneticilerinden Herbert Diess’i bu holdinglerden birinin başına geçirmeyi planlıyor.

Birinci şirkette Volkswagen, Skoda ve Seat markaları; ikincisinde Audi, Lamborghini ve Ducati; üçüncüde MAN, Scania ve Volkswagen Ticari; dördüncüde ise Bugatti, Porsche ve Bentley markalarının bulunması planlanıyor.

 

4 YORUMLAR

 1. Bentley markasinın kapanmasi ile
  lamborghini bentley nin yerini doldurmaya çalışıyor bu sebepten audi de lamborghibi gibi daha sportif araçlar üretmeye başladi onu takip eden volkswagen segmenti yükseltip halk arabasi yerine audi gibi daha lüsk ve boş araba üretmeye basladı ve bunu autoshowda gördük vw takiple skoda geliyor bunun da fiyat kalite performansının ne kadar mukemmel olduğunu gördük ve bu sayede vw nin yerini doldurcağına inaniyorum bu yazdiklarım vag’un yeni şirket politikasıdır bu karar benim gibi vw hastaları için felaket oldu ama boşluğu skoda ile doldurmaya çalışıyorum

  • VW hastası olduğun saçmalama seviyenden belli. 😀 VW halk arabası yerine lüks araba üretiyormuş. hasudoahsoduhasdjahsd..Arkadaş nerden yakalıyorsunuz bu kafaları anlamıyorum.Bir Ford hayranın da, Opel hayranın da yok bu kafa.VW hayranlarına özgü bir saçmalama sistemi.

   • 2015 vw araclarının hepsini denedim ve hepsi tek kelime ile leş insanların aklında bir vw algisi oluştu ve artik sadece isim satiyor ve herkes incelemden kosulsuz vw iyi arabadir diyip aliyor malasef uzulerek soyluyorum o eski vw yok artik en azindan turkiye sartlarinda

    • Neye göre karar verdin kardeşim buna ? Bugün hangi araba da eskisi kadar yüksek donanımlı eskısı kadar kaliteli malzeme kullanılan araba üretiliyor ?

     Evet malzeme kalitesi eskisi gibi olmayabilir ama şase motor aktarma vs her şey eskiye beş basar sığ düşünmeyin

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz