Civic göz kırptı

Yeni nesle ilk bakış

5
1083

Yeni nesil Honda Civic’in iç mekanını da gösteren yeni casus fotoğrafları yayınlandı. Havluya benzer bir örtüyle kısmen örtülmüş de olsa gözüken kısımlarından anlaşılan o ki güncel Civic’e göre çok daha sade ve genel olarak temiz gözüken bir tasarıma gidilmiş. Medya sistemi için kullanılan ekranın küçük olması görüntülenen otomobilin daha alt modellerden biri olabileceğine işaret ederken klima kontrollerinin altında da devasa bir eşya gözü görülebiliyor, ancak bu bir prototip olduğundan bu boşluklar piyasaya sürülmeden doldurulabilir de.

Görüntülenen otomobil CVT şanzımana ve yeni 3 kollu çok fonksiyonlu bir direksiyona sahip. Ayrıca orta konsolda kumaş kaplı ve altında gayet geniş bir eşya gözü olan bir kol dayama da mevcut. Bunun önünde ise iki adet bardaklık bulunuyor.

Gövde tamamen kamufle edilmiş olsa da daha önce sızan bir patent tasarımı otomobilin bir coupe gibi görünmesini sağlayacak eğimli bir tavan çizgisine sahip olduğunun işaretlerini veriyordu. Arkada bumerang şeklinde farlar, önde ise büyük hava girişleri ve farları birbirine bağlayan kalın krom bir çıta ile agresif bir görünüm otomobilin tasarımını tamamlayan unsurlardan.

Honda, yeni Civic’in global bir model olacağını ve 4 silindirli 1.5 litre iVTEC Turbo motorla sunulacağını duyurmuştu. Bu motor, isteğe bağlı olarak gücünü yere yeni bir CVT ile veya manuel şanzıman ile iletecek. 10. nesil Civic, bu sonbaharda ABD’de satışa sunulacak.

PAYLAŞ
Önceki İçerik2 Litre dizel takviyesi
Sonraki İçerikBavyera’nın son bombası
Ata Aygen
1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

Yorum Yaz

5 Yorum "Civic göz kırptı"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
TolgaK
Üye
TolgaK
1 yıl 5 ay önce

Havluda pek neşeli hani 😀

mgoktugdedeoglu
Üye
mgoktugdedeoglu
1 yıl 5 ay önce

Test mühendisleri plajdan çıkıp gelmişler 😀

dizdaray
Üye
dizdaray
1 yıl 5 ay önce

Ya cvt vite ne ya tork konvörtörlü f1 vitesten buna geçiyorsalar fd6 sahip olduğumuz son civic olcak galiba

Burak Yavuz
Üye
1 yıl 5 ay önce

180 PS 260 NM

TolgaK
Üye
TolgaK
1 yıl 5 ay önce

1.5 motor için gayet güzel bir değer. Tabi sözkonusu Honda olunca rakamlardan ziyade motorun karakteristiği hakkında beklentiler daha yüksek oluyor, yoksa turbo ile daha fazla güç de alabilirdi marka.

wpDiscuz