İstanbul’un Kadıköy ilçesinde modifiyeli araçlara yönelik uygulamalar yapıldı. Polis, trafiği tehlikeye düşüren modifiyeli ve abartı egzoz bulunan 383 araca para cezaları keserken, 9 araç da trafikten men edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gece saatlerinde, modifiyeli araçlara yönelik başta Bağdat Caddesi olmak üzere Kadıköy’deki birçok noktada uygulama yaptı.

Bağdat Caddesi’ndeki uygulamalarda polis ekipleri, camları filmli olan, yüksek ses çıkartan egzozları bulunan ve otomobil trafiği tehlikeye düşüren otomobilleri tek tek durdurup inceledi.

Uygulamalar sırasında kaçan bir araç ise motorize polis ekibi tarafından takip edildi.

Uygulamalarda durdurulan bir otomobilde yapılan incelemelerde uzaktan kumandayla kontrol edilen egzoz sistemine rastlandı.
Kumandalı egzoz sistemi hakkında bilgi veren Anadolu yakası Trafik Denetleme Ekipler Amirliği Bölge Amiri Komiser Ahmet Duman, “Alttan vana şeklinde tabir edilen aparatla egzozlarını kapatıp açabiliyorlar. Kumanda vasıtasıyla, egzozu uygulama noktasına geldiği zaman kapatıp normal ses çıkaracak şekilde ayarlıyor. Uygulama
noktası geçildiğinde ve uygulama olmadığı zamanlarda da kumanda dan kontrol ederek egzozlarını açıp daha çok gürültü çıkarması sağlanıyor ve çevreye rahatsızlık veriyorlar. Biz bunları kontrol edip gerekli işlemleri cezaları yazıyoruz” dedi.

35 araca, abartı egzoz bulundurmaktan işlem yapıldığını söyleyen Duman, “Bu tip cezalar 88 ile 188 TL arasında değişmektedir. Şu ana kadar 35 araca bu şekilde işlem yapıldı. 9
araç trafikten men edildi” diye konuştu.

Uygulamalarda cezai işlem uygulanan sürücü Okan Salış, “Ceza yedik. Bilmiyorum tam ama cezalar baya ağırlaşmış. Benim aslında çok fazla yaptığım bir şey yoktu ama sonuçta devlet haklı. Makas atmaktan ceza yedik. Egzozdan da fazla ses geliyor onu da düzelteceğiz artık” dedi.
Kadıköy’de 6 farklı noktada 4 saat süren uygulamalarda trafiği tehlikeye düşüren, modifiyeli ve abartı egzoz bulunan 383 araca 35 bin 850 lira cezai işlem uygulanırken aralarında bir spor otomobilin de bulunduğu 9 araç da trafikten men edildi.

150713-modifiye2,52Oo-hhx7kWP5N5VYMYKpA150713-modifiye3,4bUSfI_rO0WzBv2tAYkORA

Kaynak: NTV

 

10
Kimler Neler Demiş?

avatar
8
2
0
 
10
sempatikplayboycemTlgatakanberk07Mert
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Tlg
Üye
Tlg

Elindeki tüm nimetleri fabrikaları telekom u özelleştiren devletin tek gelir kaynağı haline geldik arabaya bir ton vergi bide saçma sapan cezalar kazancımızı cebimizden çalmaktan başka hiçbirşey degil şuan türkiyenin vergi yükü araçların üzerindedir açık ve net

atakanberk07
Üye
atakanberk07

şimdi bu ferrari nin egzos sesidemi suç ??

Mert
Üye
Mert

Esas apaçileri, sanayide toplanmiş egzozlu şahinleri çevirin, ben bu uygulamayi herkes icin dogru bulmuyoyorum

cem
Üye
cem

Belediye otobusleri,tırlar,kamyonlar leş gibi duman salıyorlar..Önce onları tam denetlesınler şerefsizler

alper the great
Üye
qwerty qwerty
Üye
qwerty qwerty

Bazı magandalar gerçekten hakediyor kurunun yanında yanan yaşlara geçmiş olsun