Dünyanın en zorlu karting serilerinden olan Rotax Max Euro Challenge’ın haftasonunda Almanya’da yapılan 3.yarışında ülkemizi Senior Kategorisinde temsil eden Milli Sporcu Berkay Besler, yaşadığı şanssızlıklara rağmen çok önemli puanlar kazanarak, son yarış öncesinde iddiasını sürdürdü…

Wackersdorf’taki 1222 metre uzunluğundaki Pro Kart Raceland’da gerçekleştirilen organizasyonda Senior Kategorisinde, 6 kıtadan 31ülkenin en iyi 58 pilotu mücadele etti. Bu da müthiş bir rekabeti beraberinde getirdi. CEE Rotax Max Challenge’da açık farkla lider olan Milli Sporcumuz Berkay Besler, bu seride de liderliği hedeflemişti. Ancak rakiplerinin üstüne çıkması sonucu 2 ön eleme yarışını bitirememesi gibi haftasonunda sürekli şanssızlıklarla boğuşan temsilcimiz, 26 Temmuz Pazar günü yapılan 14 turluk Pre-Final yarışında yaşanan kazadan da nasibini alarak üst sıralarda finiş görme şansını kaçırdı.

Buna rağmen hanesine çok önemli 14 puan yazdırmayı başardı. 19 turluk Final yarışında Milli Pilotumuz müthiş bir performans ortaya koydu. 21.sıradan start almasına rağmen Berkay, bitime 6 tur kala 14.lüğe yükseldi. Maksimum puan için yoğun çaba sarfeden temsilcimiz, bir sıra daha yükselerek, 16.37.985’lik derecesiyle 13.sırada finiş gördü.

Bu sonuçla 40 puan daha kazanan Berkay Besler, puanını 190’a çıkartarak iddiasını sürdürdü. Zirvede yer alan pilotların çok yakın puanlarla sıralandığı Rotax Max Euro Challenge’da şampiyonluk düğümü, 31 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde Belçika’da yapılacak serinin son yarışında çözülecek.

Kaynak: Tosfed

PAYLAŞ
Önceki içerikGümrük kanunlarında düzenleme
Sonraki içerikBosch ve TomTom rekabeti kızıştıracak
Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz