Otomobil tasarımlarıyla adından söz ettiren X-Tomi Design, Renault’un büyük umutlar beslediği  TALISMAN modelinin station karoseri olan Grandtour versiyonunun nasıl bir tasarımla karşımıza çıkabileceği hakkında fikirler verdi.

“Fransız Passat”ı olarak gösterilen modelin sedan karoseri bile 608 lt’lik bagaj hacmine sahipken Grandtour modelinin daha büyük bir bagaj hacmine sahip olacağını söylememiz yanlış olmaz. Sabırsızlıkla bu modelin yolunu gözleyecek okurlarımıza iyi bir haber verecek olursak; Grandtour modelinin tanıtımı bu ay yapılacak ve sedan karoserle birlikte bu yılın sonunda satışa sunulacak.

Daha uzun karosere sahip olacağı belirtilen otomobilin 640-650 lt civarında bir bagaj hacmine sahip olabileceği konuşulurken modelin bu konuda sınıf lideri olan 660 lt’lik bagaj hacmine sahip Skoda Superb Combi’nin elinden liderliği alıp alamayacağı ise merak konusu.

Sedan karoseriyle aynı motorların kullanılacağı TALISMAN Grandtour, TCe 150 ve TCe 200 benzinli motorlarının yanında; dCi 110, dCi 130 ve dCi 160 dizel motorlarıyla da satın alınabilecek.

Son olarak,geçtiğimiz günlerde tanıtılan TALISMAN’nın sedan karoseri  ve bu ay tanıtılması planlanan stationwagon karoseri ilk olarak Eylül ayında gerçekleştirilecek olan Frankfurt Motor Show’da otomobil sevenlerle buluşacak.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Variant’a sıkı rakip"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
evrensel
Üye

renault geçmişte safrane latitude gibi hep fiyasko olmuştur bir alman tokluğu veremez bence yine

ufukk
Üye

Karnınız mı aç?

Şu ezbere yorumlar beni benden alıyor, Alman tokluğuymuş… Bir önceki aracım Focus II’de yoldaki her bir çakılın sesini kulaklarımda ve bedenimde hissederken birisi bana “Alman tokluğu” deseydi herhalde gülerdim. Olmaz olsun öyle tokluk.

Oguz Akcay
Üye

passatın tahtı derken ? Burak rengini belli etti :DD

wpDiscuz