8. nesil Volkswagen Passat bir çok yenilikle geldi. Artık sürücünün yoldan gözlerini daha az ayırmasına yarayacak hayalet gösterge de Passat’ın seçenek listesinde yer alıyor.

Her geçen gün güvenlik sistemlerinde farklı yenilikler duymaya başladık. Hatta Volvo 2020’ye kadar kendi araçlarında artık ölümlerin olmayacağı söyledi ve bunun için her şeyi yapacaklarına söz verdiler. Hayalet göstergede gerek hız, gerek navigasyon, gerekse diğer acil uyarılar için sürücünün gözlerini yoldan ayırmasına gerek bırakmayarak güvenliği arttırıyor.

Aslında Volkswagen tekerleği yeniden icat etmiyor. Neredeyse tüm Alman premium otomobil üreticileri hayalet göstergeyi bu seçenekler arasına koyuyor. Fakat VW Passat ilk hayalet göstergeli VW modeli olacak. Tabiki bu özellik bedava olmayacak, sadece €560 fark ödeyerek bu sisteme tüm Passat kullanıcıları sahip olabilecek.

480×240 piksel çözünürlüğe sahip olan ekran, gösterge panelinin üzerine konumlandırılmış. İstenildiği zaman bir düğme ile kapatılıp, ön konsola gizlenebiliyor. Bu gösterge trafik levhalarını tanıyarak ekrana yansıtacak, ayrıca hız ve navigasyon bilgilerini de gösterecek.

https://youtu.be/zxpwjGFvwZ4

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2
0
0
 
2
EmirREDLİNE
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Emir
Ziyaretçi
Emir

Hayalet Gösterge b8 lerde discover Pro ile alınabiliyor şuan ama videoda head up display tanıtılmış…

REDLİNE
Üye
REDLİNE

Wv değil Vw dur sayın editör saygılar 🙂 😉
Harflerin yeri karışmış