Ardı kesilmeyen teaserlar ve casus fotoğraflardan sonra Mitsubishi, yenilenen Pajero Sport modelini resmen tanıttı. Markanın Dynamic Shield adı verilen yeni ön yüz tasarımı da makyajlanan Outlander Sport’ta olduğu gibi Pajero Sport’ta da olacak. Bu tasarım bolca krom parçanın yanı sıra uzun ince ön farlar ve LED gündüz farlarıyla daha aşağıda konumlandırılmış sis farlarından oluşuyor.

Yandan bakıldığında C sütunundan arkaya doğru uzatılmış görüntüsüyle pek de alımlı gözükmeyen otomobilin dikey arka farları da herkesin zevkine uyacak bir tasarıma sahip değil. Bu yeni arka farlar, 2013 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen GR-HEV konseptinden esinlenmiş ve aynı konsept halindeki gibi tampona kadar uzanıyor.

İç mekana geçildiğinde büyük bir bölümünün Pajero’nun temelini oluşturan L200’den alındığını farketmek zor değil. Rahat deri koltuklar, gümüş rengi trim ve yeterli büyüklükte bir multimedya ekranı ile pek de kötü gözükmeyen bir iç mekana sahip otomobilde, Mitsubishi’de bir ilk olarak elektrikli el freni kullanılmış.

Pajero Sport’a gücünü veren ünite 2.4 litrelik bir turbo dizel. Şanzıman olarak da Pajero Sport’a özel yeni geliştirilen 8 ileri bir şanzıman seçilmiş. Otomobilde kullanılan motorun güç-tork değerleri belirtilmemiş olsa da L200 modelinde 154 HP/380 Nm ve 181 HP/430 Nm değerlerine sahip 2 seçenek olduğu göz önünde bulundurulursa bu iki versiyondan birinin kullanılması muhtemel.

2016 Mitsubishi Pajero Sport’un satışı bu sonbaharda Tayland’da başlayacak ve bunu takip eden sürede Avustralya, Güneydoğu Asya, Ortadoğu, Afrika, Güney Amerika ve Rusya bölgelerinde toplamda 90’dan fazla ülkede satışa sunulacak.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "İşte yeni Pajero!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Halilowich
Üye

Arkası ne öyle ya ağlıyor resmen.

sercankarasal
Üye

arka tasarım da suv dan ziyade açık açık arkası kapalı pikap 😀

meego
Üye

ön yüzün güzelliğini arka tasarım bozuyor

Özgür Güneş
Üye

Lancer’ın yüzüde aşağı yukarı böyle olur,kesinleşti artık