Need For Speed oyunları, gerçekçi sürüş dinamikleri konusundaki eksikliklerini genelde oyunun konusuyla kapatmaya çalışıyor. Bu serinin çıkacak son oyununda Electronic Arts’a bağlı Ghost Games, gerçek dünyadan 5 sürücüyü oyunun “ikon”ları olarak kullanıp daha da gerçekçi bir hikaye sunacak.

Ghost Games’e göre yeni Need For Speed’de hikaye, önceki oyunların tamamına göre çok daha büyük bir rol oynayacak. Oyuncular, hikayede ilerlerken kendi seçimlerini yapabilecekler ve bu ikonlar oyuncunun stilini ve ününü etkileyecek. Bu ikonlardan en ünlü ikisi; hız ikonu olarak Porsche konusunda dünyada sayılı isimlerden olan Magnus Walker ve stil ikonu olarak Gymkhana serisiyle ününe ün katan ralli pilotu Ken Block.

Diğer ikonlar arasında Luke Huxham’ın çektiği, Yakuza’ların otomobil kültürüne ışık tutan Underground Hero videosunun başrolündeki Moroshi-san, Porsche modifiyesi yapan RWB şirketinin ve Risky Devil drift ekibinin kurucusu Nakai-san da bulunuyor. 2015 Gamescom konferansı için yayınlanan ve aşağıda bulabileceğiniz trailer’da bu ikonların karakterlerinden ufak kesitler ve tabi ki Magnus Walker’ın 911’iyle Ken Block’un son Gymkhana hayvanı Hoonicorn’dan görüntüler görmeniz mümkün. Need For Speed; PC, Playstation 4 ve Xbox One platformlarında 3 Kasım’da satışa sunulacak.

PAYLAŞ
Önceki içerikSupercar Day | 2
Sonraki içerikTüm bindiklerinizi unutun
Ata Aygen

1995 yılında Ankara’da doğdum, Özyeğin Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark’a getiren şey oldu.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "NFS’de gerçek karakterler"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Tarhan Deniz
Üye

Oyunda Hakosuka var zaten tek başına yeter.

wpDiscuz