Ferrari, Formula 1 pilotu Sebastian Vettel’i onurlandırmak amacıyla California T’nin çok özel bir versiyonunu hazırladı. California T Vettel  Edition isimi verilen model, İtalya’nın Bologna kentinde objektiflere yakalanırken ilk kez bu kadar net görüntülendi.

Ferrari’nin F40’dan bu yana ürettiği tek turbolu otomobil olan California T, “Vettel Edition” modeliyle oldukça çekici bir tasarıma sahip. Tavanında, aynalarında ve marşpiyellerinde kullanılan siyah rengin otomobilin kırmızı rengiyle kontrast oluşturduğu California T Vettel Edition, çamurluğundaki Ferrari logosuyla markanın F1 araçlarına atıfta bulunuyor.

Dış görünüşünde ilgi çekici renk kombinasyonuyla birlikte siyah jantları ve kırmızı fren kaliperleri sayesinde de diğer Ferrari modellerinden ayrılan Vettel Edition’ın iç mekanında ise önemli bir değişiklik bulunmuyor. Kırmızı ve siyah renklerin bizi karşıladığı iç mekanda direksiyonun altındaki İtalyan bayrağı dikkat çekerken vites seçimlerinin yapıldığı “R”, “Auto” ve “Launch” düğmeleri de İtalyan bayrağını temsil edecek şekilde boyanmış.

Çok kısa bir süre sonra California T Vettel Edition üzerindeki örtüyü kaldırmayı planlayan Ferrari’nin bu hafta Belçika Spa-Francorchamps’da gerçekleştirilecek Formula 1 Grand Prix’inde bu otomobilin tanıtımının yapabileceği bekleniyordu ancak Ferrari F1 için kötü geçen hafta sonu sanıyoruz ki İtalyan markanın bu düşüncesini ileri bir tarihe ertelemesine neden oldu.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Ferrari’den Vettel Edition"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
johnTURK
Üye

Maradona’nun Milan yerine Napoli’yle tekrar anlaşmasının nedeni tek siyah üretim F40’tır . Düşlerden imal edilen bir sanat eseridir Ferrari kısaca (tifosi mod : off ) .