Type-R Sedan Avrupa’da yakalandı!

Bakalım Türkiye'ye gelecek mi?

4

Geçtiğimiz günlerde ülkemize ulaşan ve hemen ilk bakış videosunu çektiğimiz yeni nesil Type-R’ın, sedan versiyonu test edilirken casus fotoğrafçılar tarafından yakalandı, hem de Avrupa’da.

Her ne kadar deklanşörün karşısında olan bir prototip olsa da kamuflajın altından verdiği ipuçları kendini düpedüz ele veriyor. Acura’dan esintiler taşıyan ön panjur, hafif alaşım jantlar ve bunların altındaki Brembo fren sistemi ilk başta kendini belli eden ipuçları. Eğer daha da derine inerseniz daha geniş bir iz mesafesi ve 3 çıkışlı yeni egzosa rastlamanız işten bile değil.

Model hakkındaki bir diğer ayrıntıysa hem Avrupa hem de Amerika’da satılacak olan global bir model olması. Bunun yanı sıra Honda’da duyulan turbo-benzinli seslerinden sonra beklendiği gibi Sedan Type-R da, Hatchback Type-R’da kullanılan 2 litrelik turbo şarjlı 4 silindirli motorla birlikte 310 beygir güce, 400 Nm torka sahip olacak.

Son olarak belirtmek gerekirse, model hakkında halen resmi bir açıklama bulunmazken üzerindeki kamuflajdan anlaşılan biraz daha beklememiz gerekecek.

 

4 YORUMLAR

  1. araç sedan. bagaj kısmındakı akıcı tasarım hondanın yeni modası. kaplamayı arka camdan tavana 15 20 cm’lik kadar uzatmışlar akıcı tasarımı daha da artırıpı kafa karıştırmışlar.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz