Alman modifiye firması Hperformance, bir önceki nesil Audi TT RS için çok özel bir performans paketi hazırladı.

Yeni Audi TT RS’in 2016’da gerçekleştirilecek olan tanıtımını dört gözle bekleyen Audi fanları arasından sabırsız olanlarını gözüne kestiren Hperformance, oldukça çekici ve bir o kadar da güçlü bir otomobile imza atmayı başarmış.

Hperformance, Audi TT RS Clubsport diye adlandırdığı otomobilde TT RS’in 2.5 lt’lik beş silindirli motoruna ufak dokunuşlar yapmış. Bu motorun TT RS Plus’da ürettiği 360 PS güç ve 465 Nm tork değerlerini; HPXT530 turbo, geliştirilmiş intercooler, yüksek basınç yakıt pompası, spor egzoz sistemi ve özel yazılımla birlikte 510 PS & 690 NM değerlerine çeken Alman firma, MRT Performance’dan da yardım almış.

Elde edilen bu güç artışı ile birlikte hızlanma ve maksimum hız gibi teknik bilgileri şimdilik paylaşılmayan Audi TT RS Clubsport, TT RS Plus’a ait 4.1 sn’lik 0-100 km/sa değerini ve elektriksel olarak sınırlandırılmış olan 280 km/sa’lik maksimum hız değerini rahatlıkla geride bırakacak gibi gözüküyor.

Audi TT RS’deki değişimler sadece motor modifikasyonu ile sınırlı değil. Clubsport takla barı ile rijitliği arttırılan otomobilin fren sistemi MOVIT marka disk ve kaliperlerle güçlendirilmiş. Ön disklerin 370x35mm, arka disklerin ise 342x28mm olanlarıyla değiştirildiği TT RS’in standart süspansiyonlarının yerini ise üç farklı ayara sahip KW Clubsport coilover almış.

Son olarak Hperformance’ın, yürüyen aksam ile motor modifikasyonunun yanında karbon fiberden üretilmiş yeni tasarımlı arka kanat ve çamurluk kanatçıkları ile daha spor bir görünüme kavuşturduğu Audi TT RS Clubsport için 90,000 €’luk oldukça yüksek bir fiyat istediğini belirtelim.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir