Güncellenen SEAT Leon Cupra gözler önüne serildi. Güncelleştirme kendi sınırlarını aşmış gibi gözüküyor.

SEAT İbiza Cupra güncelleştirmesinden daha 1 hafta geçmeden açıklanan güncellemenin ucu şimdi de CUPRA ailesinin 2 litrelik 4 silindirli motoruna değmiş.

Şüphesiz güncelleştirmenin en ilginç yanı 2 litrelik turbo motorun limitlerini zorlayan güç değeri olan 290 beygire ulaşılmış olması. Buna karşın tork değeri halen 350 Nm’de kalırken torkun sevindiren yanı artık daha geniş bir skala olan 1700-5800 rpm arasında sağlanacak olması.

280 beygirlik versiyonu gibi 6 ileri manuel şanzımana sahip olacak olan model beraberinde 5.8 saniyelik 0-100 km/s akselerasyonuna sahipken opsiyonel olarak alınabilecek olan DSG bu değeri 0.1 saniye düşürecek. Fakat hatırlatmalıyız ki ikisinin de son hızı 250 km/s de sınırlandırılmış.

Aracının sportifliğine daha fazla önem veren kullanıcıları düşünen SEAT, Sub8 adlı bir performans paketini de güncellemeyle beraber gözler önüne serdi. Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerin 19 inç jantlar ve Brembo kaliperlerle birleştiği pakette farkedildiği gibi modelin çekişi arttırılmak istenmiş.

10 beygirlik artış ve güncellemeden bir diğer nasibini alan ise egzoz olmuş. Yapılan açıklamaya göre daha tok bir ses sağlayan egzoz, 280 beygirlik Leon Cupra’dan uyarlanmış.

Ayrıca bu gücü yere aktarabilmek için ön takımda yeni bir diferansiyel kilidine yer veren model, yeni eklenen dinamik şasi kontrolü sayesinde içeriden değiştirilecek modlarla hem komforu hem de performansı bir arada sağlayacak.

Görünüş olarak ise bütün modellerde tamamen LED farlar ve LED arka stoplara ek olarak iç mekanda Alcantara döşeme, LED ortam aydınlatması ve içerisinde navigasyon yer alan 6.5 inçlik bir ekran yer alacak.

Revize edilen modelin ne zaman satışa sunulacağını açıklamayan SEAT, büyük ihtimalle kullanıcılarını fazla sabırsızlandırmak istemiyor.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Seat Leon Cupra güncellendi!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
bakan45
Üye

tamam biz de sayısalcıyız mühendislik okuyoruz da EGZOZ nedir 😀

onatinc
Üye

Egzoz**