Trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin Whatsapp üzerinden ihbar edilebilmesini sağlayan sistem, daha şimdiden 900 kişiye ceza kesilmesini sağladı.

Çağımızda teknoloji kullanımı bütün insanlar arasında yaygınlaşmış durumda. Çoğumuzun akıllı telefonu bulunuyor ve telefonlarımızın gelişmiş işletim sistemleri sayesinde birçok işlemi kolayca gerçekleştirebiliyoruz.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer, birkaç gün önce sürücülerin trafikte karşılaştığı yanlış davranışları ve kural ihlallerini bildirmesi amacıyla kendilerine ait olan “533 155 0 155” ve “552 155 0 155” numaralı iki hat aldıklarını bildirmişti. Sürücülerin bu hatlara, ellerinde bulunan video ve görüntüleri Whatsapp yoluyla iletmesi durumunda videoda bulunan sürücüler hakkında yasal işlem yapılabileceği bildirildi.

Sadece İstanbul’da uygulamaya giren bu sistem, ilk 20 gün içerisinde 900 sürücüye ceza kesilmesini sağladı. Trafik Kontrol Komuta Merkezi tarafından belirtilene göre sistem üzerinden 15.000 görüntü ve video iletimi gerçekleşti. 20 kişilik bir ekip tarafından kontrol edilen sistem, şimdiden oldukça işe yaramış gibi görünüyor.

Kaynak: paylaşman.com

PAYLAŞ
Önceki içerikYardım elini uzat
Sonraki içerikGelecekteki Mercedes: Concept IAA
Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

Kimler Neler Demiş?

8 Yorum "Trafiğe Whatsapp denetimi"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
prozac38
Üye

istanbul dışındaki illerden kaydettiğimiz medyaları da aynı merkeze gönderirsek cezayi işlem uygulanabilir mi ?

Onur
Üye

trafik magandaları için elimden geleni yapıcam çok harika bir sistem oldu, bir an önce tüm illerde aktif hale gelmesi dileğimle

Ormanci
Üye

Çoğu zaman telefonu aç, kamerayı aç, videoyu aç, yakalayamıyorsun ki… Geçende o.ç. halk otobüsünün biri terör estiriyordu, aklımıza gelip çekene kadar herif milletin üzerine kıra kıra bastı gitti.

mustafailker
Üye

istanbul için harika bir uygulama .uyanıkların ceza yemesi için elimden geleni yapıcam:)

ÖNDER KAPLAN
Üye

Sadece görüntü ile ceza kesilmesi bence saçma, video olmazsa olmamalı.
Görüntü tek başına ne ifade ederki

ndrcck
Üye

hatalı park için sadece görüntü yeterli olabilir.

wpDiscuz