Seat’in C-Hatchback sınıfı modeli Leon’un piyasaya sürülen en son kasası, markanın durağan seyrinin değişmesinde önemli pay sahibi oldu. Başarılı aracın 2016’da piyasaya sürülecek makyajlı kasası Avusturya Alpleri’nde test edilirken objektiflere yakalandı.

Leon’un makyajlanacak olmasına rağmen ağır kamuflaj altında olması araçta ağırlık bakımından ciddi bir güncellemenin olacağına işaret ediyor. Ayrıca fotoğraflarda aracın içinde görünen dizüstü bilgisayar ve jant kapaklarındaki ölçüm cihazları yeni Leon’da yeni bir motor seçeneği için hazırlıkların yapıldığını gösteriyor.

İddialara göre yeni Leon’un motor gamında 190 beygir gücünde 1.8 litrelik TSI motor da yer alacak. Bu motorda bulunacak Aktif Silindir Teknolojisi (ACT), dört silindirli motorun tam güce ihtiyaç duymadığı durumlarda 2 silindirle çalışmasını sağlayarak aracın ciddi anlamda yakıt tasarrufu yapmasını sağlıyor. İlk etapta Leon’da kullanılacak bu motorun MQB platformunda üretilen Skoda Octavia, Volkswagen Golf ve Audi A3’te de kullanılması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "2016 Seat Leon kamuflajlı olarak görüntülendi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
kkubilik
Üye

Avustralya alpleri neredeymiş tarif edin de gidelim?

fkaya559758
Üye

Farlar açılmamış onun yerine üste lamba konmuş. Bunun nedeni farda yeni bir teknoloji kullanmaları olabilir. Onun dışında bu haliyle berbat görünüyor. Tanıtımını dört gözle bekleyeceğim. Bir de fiyat konusunda biraz ucuz olursa iyi.