Takipçimiz Rahmi Tanır’ın, FD6 Civic’i ile katıldığı pist günlerinin 2.si.

Kimler Neler Demiş?

14 Yorum "Otopark Takipçisinin Pist Günü II"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Mesut Yavuz
Üye

Rahmi Bey sanırım aynı lastıklerı kullanıyoruz. zeix914 değil mi? 🙂

Rahmi Tanır
Üye

doğrudur, falken zeix 17/45/215 ölçülerinde. geçen sene jantla lastiği değiştirirken, falken’in fiyatları michelin ve continental’e göre avantajlı olduğundan tercih etmiştim. hatta eski corsam’da da falken kullanmıştım. Parlamış asfaltta çok iyi tutmuyor ama onun dışında kötü olmayan zeminlerde fena değil. Bunlar bitince inşallah continental sport contact 5 alacağım.

Mesut Yavuz
Üye

Anladım. bende petlaslardan sonra bu modele geçtim. Yol tutuşu olarak çok beğeniyorum (yağmurlu günler hariç). teşekkürler yorum için 🙂

enis111
Üye

Rahmi bey tebrikler. 1. ve 2. olan araçlar neydi öğrenebilir miyim?

Rahmi Tanır
Üye

0-2000cc’de 1. araç Subaru BRZ (2000cc motor) zamanı 1:12, 2. olan araç Ülkü yarış pistinin yarışlar için özel hazırladığı Siena’lardan biriydi (1600cc motor ama araçta özel süspansiyon, iç trim tamamen sökülmüş, slick lastikler falan var). O da 1:13 yaptı.
Katılan araç sayısı çok olduğundan kategoriyi çok geniş tuttular, ondan aslında adaletsiz bir durum oldu. Normalde yeterli katılım olduğunda, Siena’lar için ayrı , 0-1600 atmosmerik için ayrı, 1600 atmosferik üstü ve turbolu araçlar için ayrı kategori yapılıyor. o zaman daha yakın sonuçlar çıkıyor ortaya.

enis111
Üye

Tesekkurler. Eski bir FD6 sahibi olarak gözlerim doldu izlerken:)

bosver
Üye

Rahmi bey, heel and toe ve rev match üzerine biraz çalışırsanız pisti çok daha rahat dönersiniz. Tebrikler

Rahmi Tanır
Üye

Kesinlikle haklısınız. fren sonrası vites küçültmelerde tekerleklerin hafiften de olsa kilitlenme hissiyatı videodan bile belli oluyor. Ama FD6’ların gaz pedalının komfor amaçlı alt kenardan yere basit olmasının da etkisiyle bu araç malesef hill&toe’ya çok müsait değil, bi de benim de pek gözüm yemiyor hill&toe yapmaya:)

Rahmi Tanır
Üye

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Umarım ki otopark’ın kalitesine yakışan videolar hazırlama seviyesine biraz daha yaklaşırım. İnşallah bu işin devamını getirmeyi planlıyorum.

Yıldız
Üye

Rahmi bey sizi tebrik ediyor ve Otopark’a olan katılarınızından dolay çok teşekkür ediyorum. Kesinlikle videoların devamını bekliyorum.