Alfa Romeo Giulia, 156’nın genlerini taşıyor

Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir.

3
2629

Son zamanlarda nakit sıkıntısı yaşayan FCA grubu, Lancia satışlarını sadece İtalya’ya kaydırıp Alfa Romeo üzerinde yoğunlaştı. Pek çok otorite tarafından yeni dönemin ilk modeli olan Giulia’nın BMW’nin 3 serisini hedef alan bir tasarıma sahip olduğu söylense de İtalyan markanın düşüncesi çok farklı.

Alfa Romeo’nun baş tasarımcısı Alessandro Maccolini, İtalya otomobil tasarım konferansında verdiği bir demeçte; “Giulia’nın Bavyera’dan esinlenmesi kesinlikle söz konusu değil. Bu aracın oluşmasında geçmiş Alfa genleri büyük rol oynadı, özellikle de 156.” ifadelerini kullandı.

Giulia’nın performansa odaklı Quadrifoglio versiyonu geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Aracın standart yol versiyonu henüz duyurulmazken, rafine sürüş ve güvenlik özelliklerinin sağlanmasının ardından 2016’nın ortalarında nihai olarak yollara çıkması bekleniyor. Standart versiyonunun fiyat etiketinin ise 75.000€ fiyat etiketiyle satışa sunulacak Quadrifoglio versiyonundan çok daha ucuz olması planlanıyor.

 

Yorum Yaz

3 Yorum "Alfa Romeo Giulia, 156’nın genlerini taşıyor"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
kutup_ayısı_katili
Üye
kutup_ayısı_katili
1 yıl 1 ay önce

bir an once gelsede test sürüşü yapsak :k

gencfotografcl
Üye
gencfotografcl
1 yıl 1 ay önce

”Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir.” Deyimi tamda bu otomobil için türetilmiş…

Tolga
Üye
Tolga
1 yıl 1 ay önce

Henry Ford ne demiş: “Ne zaman yolda bir Alfa Romeo görsem şapkamı çıkartıp onu selamlarım.” Ben de hem selamlarım, hem yol veririm, hem de hayranlıkla yolda süzülmesini izlerim. Saygılar Alfa. 🙂

wpDiscuz