Citroën’ in strateji müdürü Mathieu Bellamy, şirketin gelecekteki modellerinin farklı tasarımlara sahip olacağını duyurdu.

Citroën, C4 Cactus’te kullandığı özgün tasarım dilini başka modellerinde de kullanmaya başlayacak. Marka için görsel kimliğin önemli olduğunu düşünen Citroën, gelecek sene çıkaracağı modellerde C4 Cactus’ün başarısını sürdürmek istiyor. Mathieu Bellamy, bu modellerin güncel C4 ve C5 modellerinden tamamen farklı olacağının sözünü verdi. Bu iki model dışında Citroën, bu yılın başında Şangay Otomobil Fuarı’nda crossover segmentinde olan Aircross konseptini tanıtmıştı. Bellamy, Aircross modelinin markanın yeni tasarım dilinin yakın bir örneği olduğunu belirtti.

Bu radikal tasarım dili, gelecekteki eşdeğer Peugeot modellerinden ayrılarak PSA grubu içindeki model çeşitliliğini arttıracak. Böylelikle Fransız otomotiv grubu daha geniş bir kitleye hitap ederek satışlarını arttırmayı hedefliyor. Unutmadan eklemek gerek, bu gelişmelerin dışında grubun premium markası DS, artık tek başına lüks segmentteki güçlü rakipleriyle mücadele etmeye çalışıyor.

 

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Citroën, yeni modellerinde özgün tasarımıyla geliyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
HydrActive
Üye

Citroen Hydractive’i tamamen bırakıp devrim yaratacak yeni bir süspansiyon sistemine geçeceğini açıkladı, haber yapmak isterseniz linki veriyorum. Not: Haber Fransızca http://www.moniteurautomobile.be/actu-auto/innovation/citroen-une-suspension-revolutionnaire-en-2017.html