Lincoln özüne dönmek istiyor!

Spor ve coupe araçlara sıcak bakmadıklarını söyledi.

1

Söylentilere göre Lincoln yıllardır yeni modeller konusunda karışıklılık içerisinde. Bunun yanında şirketin genel müdürü coupe ve spor araçları önemsemediklerini söyledi.

Automotive News’e konuşan Matt VanDyke Lincoln’ün özüne odaklanması gerektiğini söyledi. VanDyke bu sözlerinin ardından “üst sınıf coupe ve spor araçlar ilk hedefimiz değil” açıklamasında bulundu.

Bu açıklama markanın spor araç veya coupe çıkarmayacağı üzerinde merak uyandırsa da Lincoln’ün performanstan ödün vermeyeceği düşünülüyor. Henüz geçtiğimiz hafta şirket makyajlı MKZ’nin üzerinden kamuflajı kaldırdı. Bu model yeni 3.0 litre GTDI V6 motor ile sunuluyor ve bu motor 400 bhp güç, 541 Nm tork üretiyor.

Lincoln önümüzdeki yıl üç yeni model tanıtacak. Ocak ayında düzenlenecek olan Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ilk tanıtılacak model Continental olacak. Kalan diğer iki araç gizlilikle saklanıyor ama önceki raporlar şirketin yeni crossover modeli üzerinde çalıştığına işaret ediyor. Bu model yeniden canlandırılması planlanan Aviator olabilir. Söylentiler aracın Ford Explorer platformunda olacağı ve az satılan model MKT’nin yerine piyasaya sürüleceği yönünde.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Lincoln özüne dönmek istiyor!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
deco
Üye

jaguar, skoda ve audi melezi araçlarıyla çok orjinal bir öze dönüş yaşayacakları kesin ?