Goodyear, Mercedes’e SoundComfort Teknolojisi’ni sunuyor!

Mercedes’in Maybach S Serisi, Goodyear tarafından geliştirilen ve gürültüyü azaltan “SoundComfort” teknolojisine sahip…

Goodyear, “SoundComfort” teknolojisi sayesinde gürültüyü dört desibel kadar indirerek daha sessiz bir sürüş sunuyor.

Goodyear’ın geliştirdiği “SoundComfort” teknolojisi, sürücülere ve yolculara, seyahat esnasında daha sessiz ve keyifli bir yolculuk sağlıyor. Mercedes Maybach S Serisi, Goodyear tarafından geliştirilen SoundComfort Teknolojisi’ni içerecek şekilde tasarlanarak piyasaya sunuluyor.

Goodyear tarafından geliştirilen “SoundComfort” teknolojisi uygun maliyetinin yanısıra, lastik ömrü boyunca dayanıklılığını korur ve lastiğin kilometre performansı, yuvarlanma direnci veya hız kapasitesi üzerinde herhangi bir olumsuz etki bırakmayacak kadar hafiftir. Goodyear’ın bu teknolojisi yaz, kış, dört mevsim ve patlasa da giden lastiklerde mevcuttur.

Lastik boşluk rezonansından kaynaklanan gürültüyü en aza indirmeyi hedefleyen Goodyear, geliştirdiği “SoundComfort” teknolojisi sayesinde tüketicilere daha sessiz ve keyifli bir sürüş sunuyor. Lastiğin iç yüzeyine eklenen poliüretan köpük maddesi sayesinde 11 dBA’ya kadar çıkan lastik boşluk rezonansının sesini azaltarak araç içi gürültünün 4dB kadar azalmasını sağlar ve yüksek hızlarda araç içini oldukça sessiz hale getiriyor. Bu yeni teknoloji, tüm sürüş deneyimini daha keyifli hale getirmek, sürücü ve yolcuların daha sessiz bir ortamda seyahatlerinden daha fazla keyif almalarını sağlamak amacıyla geliştirildi.

Goodyear EMEA Lastik Teknolojisi ve Tüketici PBU Direktörü Percy Le Maire; “2014 yılında piyasaya çıkardığımız SoundComfort, lastiğin teknolojik gelişiminde son nokta oldu. Bu teknolojiyi talep üzerine Mercedes Maybach S-Serisi’ne uyarladık. Mercedes gibi araçları daha mükemmel hale getirmek için çalışan üreticiler, araç içinde sesin azaltılmasına yönelik çalışmalar yapıyor. Biz de Goodyear olarak bu teknolojimizi Mercedes’e sunmaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi.

Goodyear Tire & Rubber Şirketi hakkında

Goodyear dünyanın en büyük lastik şirketlerinden biridir ve dünyanın çoğu bölgesinde faaliyet göstermektedir. İştirakleri ve ortak girişimleriyle birlikte, Goodyear çoğu uygulamaya yönelik lastikler geliştirmekte, pazarlamakta ve satmaktadır. Bugün için, dünyanın dört bir yanında 66,000 civarında insanı bünyesinde çalıştıran Goodyear 22 ülkede 49 tesiste faaliyet göstermekte ve ürünlerini dünya çapında 185 ülkede piyasaya sunulmaktadır. Ar-Ge’ye yılda 400 milyon ABD Dolarının üzerinde yatırım yapan Goodyear; 2013 yılında Fortune dergisinin insan yönetimi, varlık kullanımı, sosyal sorumluluk, uzun süreli yatırım, üretim ve hizmet kalitesi kriterlerinde birinci sırada yer alarak “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” listesine girmiş ve Dünyanın En Beğenilen Motorlu Araç Parçaları Şirketi olmuştur. Şirket, ürünleri ve küresel operasyonları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, www.goodyear.com/corporate adresini ziyaret edebilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Maybach’a özel sessiz lastik"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ulhnshn
Üye

Bunlar reklam kokan hareketler Mike