Michelin, üçüncü çeyrekte net satışlarını %8.6’lık arttırarak 15.8 milyar Euro’ya ulaştırdı.

Michelin Grubu 2015 yılı ilk dokuz ayına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. İlk dokuz ay itibariyle şirketin net satışı %8.6’lık artışla 15 milyar 800 milyon Euro’ya ulaştı. İlk dokuz ayda sektör ortalamasının üzerinde büyüyen Michelin, 17″ üzeri performans, binek ve hafif ticari lastik pazarlarında üstün performans göstererek hacmini %2.8 oranında genişletti.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, 2015 yılı ilk 9 ayında bütün lastik segmentlerinde gösterdiği başarılı satış sonuçlarıyla net satışlarını % 8.6 arttırarak 15.8 milyar Euro’ya yükseltti. Michelin, en büyük artışı yüksek performans, binek ve hafif ticari lastik segmentlerinde gerçekleştirerek Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrek döneminde toplam 5 milyar 309 milyon Euro satış sağladı.

Avrupa lastik pazarı ilk dokuz ayda yüzde 2 büyürken Michelin’in aynı dönemdeki satış hacmi yüzde 2.8 büyüdü. Binek Araç ve Hafif Ticari Lastikleri segmentinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla %13.9 satışlarını arttırarak 8 milyar 838 milyon Euro’ya ulaşan Michelin, 17″ ve üzeri lastik segmentinde yüzde 13 büyüme gösterdi. Kamyon lastikleri segmentinde ise yüzde 3.8 büyüyerek 4 milyar 675 milyon Euro satış kaydetti.

Michelin Grup CEO’su Jean-Dominique Senard, Michelin Grup olarak 2015 yılı için hedefledikleri stratejileri gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirtti. Kış sezonunun gelmesiyle birlikte, bu yıl piyasaya sundukları devrim niteliğindeki kış sertifikalı ilk yaz lastiği Michelin CrossClimate ve kış lastiği Michelin Alpin 5 ile yılsonu hedeflerine başarıyla ulaşacaklarına değinen Senard, Michelin Grup bünyesine kattıkları yeni şirketler aracılığıyla da global lastik sektöründe rekabette ön sıralara yerleştiklerini belirtti.

PAYLAŞ
Önceki içerikBomba gibi geliyor : Genesis
Sonraki içerikPagani’den Nürburgring’de bir ‘devrim’
Gökhan Güldentekin

1986 Ankara doğumluyum 2004 yılında başladığım Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesini 2011 yılında tamamladım. Ardından Başkent Üniversitesinde yüksek lisans geldi. Şuanda uluslararası bir inşaat firmasında yönetici olarak çalışmaktayım. Eğitim sürecindeki rakamsal gecikmelerde açıkça ortaya koymaktadır ki otomobil tutkusu hayatımda her zaman ağır basmıştır.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz