Volkswagen: Avrupa’daki kullanıcılara tazminat yok

Amerika'ya var da bize yok mu?

4
2886

Volkswagen Grubu, Amerika’daki emisyon skandalından etkilenen kullanıcılara verilen hediye paketinin bir benzerinin Avrupa’da da verileceği iddialarını yalanladı.

Alman otomotiv devi Volkswagen, Amerika’daki emisyon skandalı mağdurlarına toplam değeri 1000 dolar’ı geçen bir hediye paketi sunmuştu. Hediyelerin içinde 500$ bulunan bir ön ödemeli kartın haricinde 500$’lık servis kartı ve 3 yıllık kapsamlı yol yardım paketi bulunuyordu. Avrupa’daki araç sahipleri böyle bir hediyeyi kendileri için de beklerken çok sert bir şekilde yalanlama geldi.

Bir Volkswagen sözcüsünün otomobil dergisine verdiği demeçte mali tazminat olarak görülen paketin ABD ve Kanada’daki 120 bin müşteriye sunulduğu, Avrupa’da devletlere vergi farklarını ödemek dışında bir promosyon ya da hediyenin markanın bütçesini sarsabileceğini belirtti. Böyle bir durumun Volkswagen’in Avrupa’daki satışlarında olumsuz etki yapacağını belirten analistler, Alman markanın çifte standart uyguladığını öne sürdü. Avrupa’da satılan araçların yarısından fazlasının dizel olduğu düşünülürse Volkswagen’in bu uygulaması ters tepebilir.

Yorum Yaz

4 Yorum "Volkswagen: Avrupa’daki kullanıcılara tazminat yok"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
bariss
Üye
bariss
1 yıl 16 gün önce

çünkü Avrupa’da karbondioksit’e , Abd ise nitrojen oksit e bakar. aralarındaki fark buradan geliyor. tazminat vermemesi normal yani.

Ugur
Üye
Ugur
1 yıl 16 gün önce

vw deyimi ile , oturun lan siz yerinize… Zaten ne halt yaparsak yapalım seve seve alıyorsunuz …

mgoktugdedeoglu
Üye
mgoktugdedeoglu
1 yıl 16 gün önce

Emisyon paketi çıkarıp müşteriden para alacaklar yakında 😀

Omerr
Üye
Omerr
1 yıl 16 gün önce

Kim tutar be seni vw, bastır koçum! dürtmelere devam

wpDiscuz