Volkswagen Grubu, Amerika’daki emisyon skandalından etkilenen kullanıcılara verilen hediye paketinin bir benzerinin Avrupa’da da verileceği iddialarını yalanladı.

Alman otomotiv devi Volkswagen, Amerika’daki emisyon skandalı mağdurlarına toplam değeri 1000 dolar’ı geçen bir hediye paketi sunmuştu. Hediyelerin içinde 500$ bulunan bir ön ödemeli kartın haricinde 500$’lık servis kartı ve 3 yıllık kapsamlı yol yardım paketi bulunuyordu. Avrupa’daki araç sahipleri böyle bir hediyeyi kendileri için de beklerken çok sert bir şekilde yalanlama geldi.

Bir Volkswagen sözcüsünün otomobil dergisine verdiği demeçte mali tazminat olarak görülen paketin ABD ve Kanada’daki 120 bin müşteriye sunulduğu, Avrupa’da devletlere vergi farklarını ödemek dışında bir promosyon ya da hediyenin markanın bütçesini sarsabileceğini belirtti. Böyle bir durumun Volkswagen’in Avrupa’daki satışlarında olumsuz etki yapacağını belirten analistler, Alman markanın çifte standart uyguladığını öne sürdü. Avrupa’da satılan araçların yarısından fazlasının dizel olduğu düşünülürse Volkswagen’in bu uygulaması ters tepebilir.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Volkswagen: Avrupa’daki kullanıcılara tazminat yok"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
bariss
Üye

çünkü Avrupa’da karbondioksit’e , Abd ise nitrojen oksit e bakar. aralarındaki fark buradan geliyor. tazminat vermemesi normal yani.

Ugur
Üye

vw deyimi ile , oturun lan siz yerinize… Zaten ne halt yaparsak yapalım seve seve alıyorsunuz …

mgdedeoglu
Üye

Emisyon paketi çıkarıp müşteriden para alacaklar yakında 😀

Omerr
Üye

Kim tutar be seni vw, bastır koçum! dürtmelere devam