Jaguar XJR limitleri zorluyor

XJR, gökyüzünden gelen meydan okumaya ne cevap verecek?

3

Jaguar, 2016 XJR için yeni bir video daha yayınladı.

Dubai çöllerinde gerçekleşen çekimde, 2016 XJR ile sırt roketinin çekişmesi konu edilirken oldukça heyecanlı bir videoya imza atılmış. 2.81 km uzunluğundaki yarışta makyajlı XJR’ın koltuğuna oturan Martin Brundle’ın karşısına 2 metre kanat açıklığına ve Jet-Cat motoruna sahip sırt roketiyle Yves Rossy çıkıyor.

Rossy’nin 313 km/sa hızına, Brundle’ın ise en son 280 km/sa’e çıktığı belirtilen yarışın sonunda bir açıklama yapan Brundle, bu ilginç mücadeleyi hayatı boyunca katıldığı en heyecanlı yarış olarak tanımladı. Yarış boyunca rakibi Rossy’i görme imkanı yakalayamadığını da belirten Brundle, Rossy’nin acımasız ve çok cesur olduğunu ifade ederken yarışmanın galibini merak eden takipçilerimizin videonun sonuna kadar beklemeleri gerekiyor.

Biraz da haberimize konu olan 2016 XJR’den bahsedelim. Süperşarjlı 5.0 V8 motorun kullanıldığı XJR, 550 BG güce ve 680 Nm torka sahip. Sekiz ileri otomatik şanzıman kullanılan otomobil, 0’dan 100 km/sa’e 4.4 sn’de çıkarken 280 km/sa’lik maksimum hız değerine sahip.

3 YORUMLAR

    • Kıyasladığın arabalardan BMW M4 1,572 Kg iken Jaguar XJR 2,370 Kg ağırlığında. Ayrıca 4 serisi yerine 7 serisini kıyaslamaya dahil edersek daha adil olur çünkü tam olarak XJR’ın rakibi 7 serisi, S serisi ve A8 oluyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz