Takipçimiz Sinan Baru’dan 2015 model dizel 308’e ilk bakış.

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "2015 Peugeot 308 Allure 1.6 BlueHDI"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Pulpa
Üye

308 ilk 30bin km güzel sonra orasından burasından ses gelmeye başlıyor

DeepSky
Üye

Araba – Araba Anlayana

Onur Mutlu
Üye
Bu PSA grubunun citroen c4’üne az önce gittim baktım. Kapı kapanış sesi çok boş. Torpidosu çok garip tasarlanmış. Tamam araç çok şık görünüyor ama bazı güzel malzemelerin birleşim noktaları dar olmasına rağmen oynuyor. Binince bir uyduruk hissettim Citroen’i. Görünüş olarak sağlam gözüküyor o kadar. Testlerden başarılı olarak geçmiş olsa da beğenemedim. Bizim ds5 vardı 2013-2014 yıllarında. Hiç bir yeri oynamıyordu, taş gibi arabaydı. Ama o motoru çok zayıftı. Arabayı yürütemiyordu. Citroen’in hep bir tarafı çok zayıf kalıyor. Araba olacaksa en azından homojen olmalı. Toyota Auris’e bakmıştım daha öncesinden, Citroen’den kat ve kat sağlam hissettiriyor. Kendi aracımla karşılaştırıcam ama benim sınıfımda… Read more »
gyradel
Üye

İnceleme yapanın boyu kaç bilmiyorum ama sürücü arkasındaki diz mesafesi öyle böyle rezalet değil. Herhalde bunu bildiğinden olsa gerek yolcu koltuğu arkasında diz mesafesi ölçümü yapılmış. Onun haricinde de çok bir eksi bulamadım kullandığım sürede. Golfe gelene kadar on kere 308 tercih ederim. Çift kavrama patladı patlayacak aklımda soru işareti kalmaz en azından. Kalite ve rijitlik anlamında almanlardan eksiği yok bu arabanın.

tsinanb
Üye

Yorumunuz için teşekkürler. Benim boyum ortalamanın üzerinde 1.91 m. Arka diz mesafesi benim için sıkıntı biraz ama ortalama bir insan için yeterli bence. Videoyu çekerken arka sağ koltuğu bilerek seçmedim hiç aklıma gelmemişti dediğiniz 🙂 arka diz mesafesinden alınan pay bağajla bolca telafi edilmiş ama diz mesafesi biraz daha önemli. Bana göre arabanın başka göze batan bir kusuru yok